submenu
content

Komunikat z plenarnego posiedzenia Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych w dniu 26 lutego 2007 r.

27-02-2007
Program spotkania obejmował informację na temat działalności Zespołu do Spraw Umowy Społecznej, prezentowaną przez Posła Stanisława Szweda, Wiceprzewodniczącego Zespołu oraz informację z posiedzenia zespołu problemowego ds. prawa pracy i układów zbiorowych w sprawie realizacji zapisów  art. 27 ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji
 
Obradom przewodniczyła Anna Kalata, Minister Pracy i Polityki Społecznej, Przewodnicząca Komisji.
 
Na początku spotkania Minister Kalata wręczyła akty powołania nowym członkom Komisji: Maciejowi Grelowskiemu z Business Centre Club ZP oraz Andrzejowi Wysockiemu z Konfederacji Pracodawców Polskich.
 
W pierwszym punkcie porządku spotkania, Stanisław Szwed przedstawił sprawozdanie z prac Zespołu do Spraw Umowy Społecznej.
 
Zespół do Spraw Umowy Społecznej został powołany zarządzeniem Nr 116 Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 lipca 2006 r. na podstawie art.12 ust.1 pkt 3 i ust. 2 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 199, z późn. zm.).
 
Zespół jest organem opiniodawczo-doradczym Rady Ministrów, utworzonym w celu koordynowania prac strony rządowej podczas negocjacji i opracowywania projektu umowy społecznej „Gospodarka – Praca – Rodzina – Dialog”. W ramach Zespołu powołano 6 grup roboczych, zgodnie z obszarami Umowy Społecznej. W toku prac Zespołu ustalono, że podstawowym dokumentem dla przygotowania Umowy Społecznej powinna być „Strategia Rozwoju Kraju 2007 – 2015” .
 
Zespół do Spraw Umowy Społecznej przyjął również na potrzeby Umowy Społecznej Gospodarka – Praca – Rodzina – Dialog ,,Diagnozę sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce”. Podczas ostatniego posiedzenia Zespołu w dniu 30 stycznia 2007 r. przyjęto sprawozdanie z jego prac, zawierające propozycje tematów do negocjacji.
 
W toku dyskusji, partnerzy społeczni odnieśli się do przedstawionych propozycji.
 
W drugim punkcie porządku obrad, J. Męcina – Przewodniczący zespołu problemowego TK ds. prawa pracy i układów zbiorowych przedstawił informację z posiedzeń zespołu dotyczącą realizacji zapisów  art. 27 ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. Poinformował, że w wyniku dyskusji zespół określił, jakie zmiany powinny zostać wprowadzone do ustawy oraz wskazał na konieczność prowadzenia dalszych prac nad ustawą.
 
 
Na zakończenie spotkania Trójstronna Komisja zajęła się sprawami różnymi.
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: