Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Departament Pożytku Publicznego w następstwie licznych wniosków organizacji pożytku publicznego zamieszcza poniżej wzór sprawozdania finansowego. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że jest to wyłącznie propozycja Departamentu natomiast obowiązkowe w tym zakresie są przepisy ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694) wraz z załącznikiem nr 1 do ustawy oraz rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 listopada 2001 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości dla niektórych jednostek niebędących spółkami handlowymi, nieprowadzących działalności gospodarczej wraz z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia.
Sprawozdanie finansowe dla jednostek spełniających wymogi Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 15 listopada 2001r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości dla niektórych jednostek niebędących spółkami handlowymi, nieprowadzących działalności gospodarczej (Dz.U. Nr 137, poz. 1539 z późn. zm.)
Ø Wprowadzenie do sprawozdania finansowego
Ø Bilans
Ø Rachunek wyników
Ø Informacja dodatkowa
Ø Bilans - powiązanie z planem kont
Ø Rachunek wyników - powiązanie z planem kont
Sprawozdanie finansowe w formie uproszczonej, mogą stosować jednostki prowadzące działalność gospodarczą kontynuujące ją na dzień sporządzenia sprawozdania finansowego, które w roku obrotowym poprzedzającym rok za który sporządzane jest sprawozdanie finansowe tj. 2004r. oraz w roku poprzedzającym tj. 2003r., nie osiągnęły dwóch z trzech następujących wielkości:
§ Średnioroczne zatrudnienie 50 osób, przeliczone na osoby pełnozatrudnione,
§ Suma aktywów bilansu na koniec roku obrotowego – równowartość w walucie polskiej 2.000.000 euro,
§ Przychody netto ze sprzedaży towarów i produktów, oraz operacji finansowych - równowartość w walucie polskiej 4.000.000 euro.
Ø Wprowadzenie do sprawozdania finansowego
Ø Bilans
Ø Rachunek zysków i strat wariant kalkulacyjny
Ø Rachunek zysków i strat wariant porównawczy
Ø Bilans - powiązanie z planem kont
Ø Rachunek zysków i strat wariant kalkulacyjny - powiązanie z planem kont
Ø Rachunek zysków i strat wariant porównawczy - powiązanie z planem kont