Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Pierwsza z cyklu konferencji dotyczących krajowej oraz regionalnej polityki na rzecz przeciwdziałania przemocy odbyła się 20 maja 2013 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Organizatorami konferencji są Elżbieta Seredyn – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej i Agnieszka Kozłowska-Rajewicz - Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania. Konferencje regionalne organizowane są we współpracy z wojewodami, zasięgiem obejmą wszystkie województwa w kraju.
Tematem przewodnim są planowane działania rządu w obszarze zapobiegania przemocy w rodzinie i ze względu na płeć. Program konferencji poznańskiej obejmował sesję na temat organizacji i funkcjonowania systemu zwalczania przemocy w województwie i dyskusje panelowe: „Jak zapobiegać przemocy” oraz „Funkcjonowanie zespołów interdyscyplinarnych - najważniejsze wyzwania”. Uczestnikami dyskusji byli przedstawiciele uczelni wyższych, oświaty, ochrony zdrowia, policji, służby kuratorskiej, eksperci i specjaliści w obszarze przeciwdziałania przemocy, przedstawiciele samorządu oraz organizacji pozarządowych.
Wiceminister Elżbieta Seredyn przedstawiła założenia Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w kontekście zmian i nowych rozwiązań, które zostaną ujęte w nowym dokumencie. - W obecnie opracowanym Programie, pozostawiono rozwiązania, które sprawdziły się przez kilka lat obowiązywania Krajowego Programu Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie, wprowadzając jednocześnie nowe działania, dzięki którym walka z przemocą w rodzinie stanie się bardziej skuteczna – powiedziała wiceminister Seredyn.