Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
W związku z artykułem redaktorów Leszka Kostrzewskiego oraz Piotra Miączyńskiego "Becikowa rewolucja" (Gazeta Wyborcza, 24 listopad 2009) Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oświadcza, że nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu, a tym bardziej za tytuł.
więcejW ramach konferencji "Od transformacji do modernizacji" podsumowującej 2 lata rządu PO-PSL w Kancelarii Przezesa Rady Ministrów odbyły się dwa panele dyskusyjne ( 20 listopada 2009 r. panel V: Solidarnośc pokoleń: seniorzy" i 21 listopada 2009 r. panel XV: "Solidarność pokoleń: dzieci" )
więcejOświadczamy, że w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej są przestrzegane prawa pracownicze.
W związku ze stawianymi nam zarzutami, sugerującymi łamanie praw pracowniczych, Minister Jolanta Fedak zwróciła się do Państwowej Inspekcji Pracy z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli działań Dyrektora Generalnego MPiPS w tym zakresie.
Bożena Diaby
Dyrektor Biura Prasowego
Rzecznik MPiPS
W związku z artykułem pani redaktor Anny Monkos (Dziennik Gazeta Prawna z dnia 29 października 2009 roku, Kolejna urzędniczka Ministerstwa Pracy straciła stanowisko. Tym razem powodem stała się ciąża) na podstawie art. 31 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24 ze zm.) proszę o umieszczenie niżej podanego tekstu sprostowania.
Podsekretarz Stanu Radosław Mleczko 8 września 2009 r. spotkał się ze Sven’em Otto Littorin, Ministrem Zatrudnienia Królestwa Szwecji. Podczas spotkania odbyła się dyskusja na temat priorytetów Prezydencji szwedzkiej w zakresie polityki zatrudnienia.
więcejDzisiaj, 5 sierpnia 2009 r., wchodzi w życie kolejny ważny element rządowych działań antykryzysowych - ustawa o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych. Dzięki nowym przepisom osoby, które utraciły pracę, mogą ubiegać się o dopłatę do kredytu. Rząd wydał dla nich instrukcję, w której krok po kroku opisano jak otrzymać dopłatę. Ustawę przygotowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. – Obywatele, którzy po utracie pracy znaleźli się w ciężkiej sytuacji i grozi im utrata dachu nad głową, mogą liczyć na pomoc państwa – mówi szefowa resortu, Jolanta Fedak.
więcejW związku z artykułami umieszczonymi w DZIENNIKU z dnia 4 - 5 i 6 lipca (Leszek Kraskowski – Wiceminister odebrano część kompetencji, bo ma troje dzieci z dnia 4-5 lipca, Tomasz Butkiewicz, Leszek Kraskowski – Fedak dzwoni do swojej zastępczyni i pyta z dnia 6 lipca 2009 roku).
więcejRozmowy w sprawie współpracy i wymiany informacji w zakresie polityki społecznej pomiędzy Ministrem Pracy i Polityki Społecznej Rzeczypospolitej Polskiej Jolantą Fedak i Ministrem Spraw Społecznych i Zatrudnienia Królestwa Niderlandów Pietem Donnerem odbyły się w Warszawie w dniu 2 kwietnia 2009 r.
więcej