Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Minister Pracy i Polityki Społecznej informuje, że działając na podstawie art. 10f ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. Nr 180, poz. 1493, z późn. zm.) oraz zgodnie z treścią rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 stycznia 2011 r. w sprawie Zespołu Monitorującego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (Dz. U. Nr 28, poz. 146) rozpoczyna procedurę powoływania członków Zespołu Monitorującego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Zgodnie z art. 10b ust. 1 ww. ustawy w skład Zespołu Monitorującego wchodzić będzie:
Podmioty wymienione w pkt 2 - 4 zobowiązane są do zgłoszenia jednej osoby jako kandydata na członka Zespołu Monitorującego.
Zgłoszony kandydat zobowiązany jest do spełniania następujących kryteriów:
Kandydatów na członków Zespołu Monitorującego wytypowanych przez organizacje pozarządowe, związki i porozumienia organizacji pozarządowych mogą zgłaszać ogólnopolskie organizacje pozarządowe, związki i porozumienia organizacji pozarządowych działające na obszarze całego kraju.
Podstawowym, statutowym zadaniem tych organizacji jest działalność w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Organizacje te zobowiązane są do udokumentowania co najmniej czteroletniego doświadczenia w zakresie prowadzenia działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także do udokumentowania osiągnięć w zakresie realizowanych zadań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Podmioty, o których mowa w pkt 2 i 3 zgłaszające kandydatów są zobowiązane do wypełnienia załączonego do ogłoszenia formularza.
Podmioty, o których mowa w pkt 4 są zobowiązane do:
Powyższą dokumentację należy nadesłać listem poleconym lub złożyć osobiście w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 marca 2011 r. na adres: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Departament Pomocy i Integracji Społecznej ul. Nowogrodzka 1/3/5 00-513 Warszawa, pok. 202 bud. B – Iwona Matysiak z dopiskiem: „Dokumentacja – Zespół Monitorujący”.
Przy nadesłaniu dokumentacji pocztą liczy się data stempla pocztowego.
Oferty sporządzone wadliwie albo niekompletne, co do wymaganego zestawu dokumentów lub informacji, pozostaną bez rozpatrzenia.
Minister Pracy i Polityki Społecznej w terminie pięciu dni od dnia złożenia dokumentacji dokona wyboru członków Zespołu Monitorującego i ogłosi skład Zespołu w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej: www.mpips.gov.pl
Formularz - podmioty wymienione w art. 10b ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o przeciw. przem. w rodzinie (format doc.)
Formularz - podmioty wymienione w art. 10b ust. 1 pkt 4 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (format doc.)