Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej było organizatorem Ogólnopolskiej Konferencji pod nazwą „Krajowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie 2014-2020 - Teraźniejszość i Przyszłość”, która odbyła się w dniach 1 i 2 grudnia .
W konferencji wzięli udział przedstawiciele instytucji zaangażowanych w realizację działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie, szczebla centralnego, regionalnego i lokalnego.
Uczestnicy konferencji zapoznali się z wynikami badania przeprowadzonego na zlecenie MPiPS w 2013 r. , dotyczącymi Ewaluacji lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie – doświadczenia dotyczące sposobów pomagania i nasilenia stresu pourazowego (PTSD) z perspektywy osób dotkniętych przemocą w rodzinie.
Mieli także okazję poznać założenia, dotyczące realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020, w czterech głównych obszarach problemowych: profilaktyki i edukacji społecznej, ochrony i pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, oddziaływania na osoby stosujące przemoc w rodzinie oraz podnoszenia kompetencji służb i przedstawicieli podmiotów realizujących działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
Na zakończenie zostały zaprezentowane projekty nagrodzone w tegorocznej edycji Konkursu w ramach Programu Osłonowego „Wsparcie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”: „Zareaguj – nie rezygnuj – edycja 2014”- realizowanego przez Chrześcijańską Misję Pomocy Ludziom Uzależnionym „Nowa Nadzieja” w Olsztynie,„Rodzina Wolna od Przemocy – II edycja” - realizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim oraz „Pozytywna Rodzina” - realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gietrzwałdzie.
Autorom nagrodzonych i wyróżnionych projektów wręczono listy gratulacyjne.