Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Rada Ministrów przyjęła dokument „Polityka społeczna wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo - Uczestnictwo - Solidarność”. To pierwszy rządowy dokument, w którym zostały uwzględnione potrzeby niesamodzielnych seniorów.
więcejMinister Elżbieta Rafalska uczestniczyła w uroczystym otwarciu nowej siedziby Klubu Senior+ w Szlichtyngowej w woj. lubuskim. Na tworzenie dziennych placówek dla osób starszych w 2018 roku zaplanowano 80 mln zł.
więcejPolityka społeczna wobec osób starszych to jeden z priorytetów działań rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
więcej1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, święto ustanowione 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
więcejOd nowego roku program „Opieka 75+” skierowany będzie jednak nie tylko do osób samotnych w wieku 75 lat i więcej, ale także do osób pozostających w rodzinach.
więcejW Ministerstwie Rodziny odbyło się III Spotkanie Seniorów, w którym uczestniczyły osoby starsze z domów i klubów „Senior+”. Okazją do spotkania jest obchodzony 1 października Międzynarodowy Dnia Osób Starszych. W wydarzeniu udział wzięła m.in. wicepremier Beata Szydło, minister Elżbieta Rafalska oraz szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Stały Komitet Rady Ministrów przyjął w czwartek dokument "Polityka społeczna wobec osób starszych do roku 2030". Dokument wyznacza kluczowe kierunki polityki senioralnej.
więcejOd 2015 r., różnorodnymi formami działalności wspierającej aktywność osób starszych, zostało objętych aż 450 tys. seniorów. Udało się zachęcić starsze osoby do wyjścia z domu i wzięcia udziału w niebanalnych zajęciach i imprezach. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej co roku dofinansowuje najlepsze projekty aktywizacji seniorów w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej (tzw. ASOS).
Dzienne Domy Senior+ oraz Kluby Senior+ zapewniają tysiącom starszych osób opiekę, rozrywkę i możliwość rozwijania pasji, zyskując ich ogromną sympatię i uznanie. Wciąż powstają nowe placówki.
Ponad 500 tys. seniorów skorzystało z projektów zwiększających ich aktywność społeczną oraz z miejsc aktywnego wypoczynku w 240 już działających dziennych domach i klubach Senior+. To ponad 1,12 tys. zrealizowanych projektów kulturalnych, sportowych oraz różnego rodzaju warsztatów dla seniorów. Łącznie od 2015 r. na zwiększanie aktywności społecznej osób starszych rząd Prawa i Sprawiedliwości przeznaczył 270 mln zł.