Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Przedstawiamy informację Departamantu Ubezpieczeń Społecznych dotycząca możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę mężczyzn urodzonych przed 1 stycznia 1949 r., którzy ukończyli 60 lat i posiadają co najmniej 35 – letni okres składkowy i nieskładkowy - w kontekście wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 23 października 2007 r., sygn. akt P 10/07 (Dz. U. Nr 200, poz. 1445)
więcejZ raportów przesłanych do Ministerstwa przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz Komisję Nadzoru Bankowego wynika, że na koniec czerwca 2007 r. instytucje finansowe prowadziły 886 509 IKE. Szacowana wartość środków zgromadzonych na IKE wyniosła ponad 1 770 mln zł.
więcejKobiety urodzone po dniu 31 stycznia 1948 roku, które nie osiągnęły ustawowego wieku emerytalnego mogą przejść na wcześniejszą emeryturę po osiągnięciu 55 lat, jeżeli posiadają co najmniej 30-letni okres składkowy i nieskładkowy albo jeżeli posiadają co najmniej 20-letni okres składkowy i nieskładkowy oraz zostały uznane za całkowicie niezdolne do pracy.
więcejIle fundusze zarobiły dla ubezpieczonych? Jeśli przyjmiemy, że ktoś zarabia nieprzerwanie od lipca 1999r. stale na poziomie średniego wynagrodzenia, to ile wynoszą jego oszczędności emerytalne w OFE? Taką analizę przygotowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
więcejMinister Pracy i Polityki Społecznej Anna Kalata spotkała się z przedstawicielami Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Tematem spotkania były zasady wcześniejszego przechodzenia na emeryturę przez nauczycieli oraz problematyka projektowanych emerytur pomostowych.
więcej