Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Konferencja „Flexicurity w Polsce. Diagnoza i rekomendacje” odbyła się w MPiPS 11 lutego 2010 r. Była ona elementem projektu „Ocena wdrożenia modelu flexicurity w polskiej polityce rynku pracy oraz rekomendacje dalszych działań”, który jest współfinansowany z funduszu PROGRESS zarządzanego przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Równości Szans.
- Stałą cechą współczesnego świata są ciągłe i szybkie zmiany; wymagają one także unowocześnienia rynku pracy – powiedziała Minister Jolanta Fedak, otwierając konferencję. – Rośnie popyt na pracowników wykwalifikowanych, zdolnych do adaptacji i dyspozycyjnych. Ci z kolei mają określone wymagania, dotyczące warunków pracy i możliwości rozwoju zawodowego. Czymś, co łączy te problemy i dostosowuje rynek pracy jest właśnie flexicurity.
Podczas konferencji został przedstawiony raport z badań, przeprowadzonych przez IPiSS na zlecenie MPiPS „Flexicurity w Polsce. Diagnoza i rekomendacje”. Podsekretarz Stanu w MPiPS Czesława Ostrowska wygłosiła referat „Zmiany w polityce rynku pracy - bezpieczeństwo zatrudnienia poprzez aktywne polityki rynku pracy”
- MPiPS jest zaangażowane w działania na rzecz wdrażania flexicurity od 2007 r. – stwierdziła Minister Jolanta Fedak – służą temu przygotowane w resorcie rozwiązania prawne, pomagające w godzeniu pracy i wychowywania dzieci czy wprowadzaniu elastycznego czasu pracy.
Więcej informacji na temat konferencji na stronie www.flexicurity.org.pl