Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Program „Wsparcie w starcie” bardzo szybko zyskał olbrzymią popularność. Ogromnym atutem programu są jego atrakcyjne warunki. - Cieszę się, że młodzi ludzie mają tak wiele ciekawych pomysłów na własne firmy – powiedziała Elżbieta Rafalska minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Dzięki programowi udzielono niemal 2,9 tys. pożyczek, w tym prawie 2,8 tys. na podjęcie działalności gospodarczej oraz 77 na utworzenie miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Łącznie na ten cel przeznaczono 315,4 mln zł. Tylko w 2016 r. udzielono pożyczek na kwotę ponad 49,7 mln zł.
Historie Sukcesu - dlaczego warto skorzystać z programu „Wsparcie w starcie”?
Chcąc założyć działalność młodzi przedsiębiorcy napotykają głównie przeszkody. A największą jest oczywiście brak środków. Zarówno na podstawowe wyposażenie, takie jak komputer, monitor, kasa fiskalna, pieczątki, drukarki i setki innych "niewielkich" wydatków, które po podsumowaniu okazują się ogromną przeszkodą, jak i na pierwszą "produkcję".
- Dzięki programowi moja firma prowadzi taką działalność jaką sobie wymarzyłam – powiedziała Dominika Konopczyńska właściciel firmy granatOVO oferująca odzież dla kobiet w okresie okołoporodowym.
- Dzięki programowi Wsparcie w Starcie spełniam swoje marzenia, a zarazem czerpie wielką satysfakcję z uśmiechu i zadowolenia moich klientów. Cieszę się, że istnieje taki program, pomagający ludziom realizować swoje marzenia – powiedział Andrzej Bukowski, właściciel firmy "Stara Pączkarnia", zajmującej się produkcją i sprzedażą pączków w kilkudziesięciu różnych smakach, produkowanych i wypiekanych na oczach klientów.
- Zawsze wiedziałam co chcę robić w życiu, jednak brakowało mi odwagi na podjęcie odpowiednich kroków do realizacji mojego marzenia. Dzięki programowi mogłam się rozwinąć i tworzyć to, co tak naprawdę w życiu sprawia mi radość – powiedziała Joanna Pielaszkiewicz właściciel firmy ASOA Kosmetyki Naturalne zajmującej się produkcją kosmetyków naturalnych o szerokim zastosowaniu, które są dedykowane głównie dla kobiet, kobiet w ciąży i dzieci powyżej 2 roku życia.
Z jakiego wsparcia można skorzystać w ramach programu „Wsparcie w starcie”?
Kto może skorzystać z pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej?
Kto może ubiegać się o pożyczkę na tworzenie nowych miejsc pracy?
W jaki sposób otrzymać pożyczkę?
Pożyczki udzielane są za pośrednictwem pośredników finansowych. Działają oni na terenie całego kraju, który podzielony został na regiony i makroregiony. Dzięki temu zapewniono łatwy dostęp do programu. Lista pośredników finansowych wraz z danymi kontaktowymi zamieszczona jest na stronie internetowej www.wsparciewstarcie.bgk.pl.