Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Prace nad projektem dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie egzekwowania dyrektywy 96/71/WE dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług - posiedzenie Coreper I w dniu 5 marca br.
więcejPo kilkunastu spotkaniach trójstronnych osiągnięto wstępne porozumienie w kwestii projektu dyrektywy wykonawczej dot. delegowania pracowników. Dla przyjęcia dyrektywy wymagane jest, aby osiągnięte porozumienie zostało oficjalnie zaakceptowane zarówno przez Radę, jak i Parlament Europejski.
więcejZ inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w dniu 13 grudnia odbyło się spotkanie poświęcone pracom nad projektem dyrektywy w sprawie egzekwowania dyrektywy 96/71/WE dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.
więcejRada EPSCO 9 grudnia br. przyjęła Podejście ogólne do projektu dyrektywy wykonawczej do dyrektywy 96/71/WE dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.
więcejUnia Europejska nie osiągnęła porozumienia w sprawie dyrektywy o pracownikach delegowanych. Polskie firmy mogłyby na tych zmianach stracić.
więcejOd momentu przystąpienia Republiki Chorwacji do Unii Europejskiej jej obywatele nie potrzebują zezwolenia na pracę w Polsce.
więcejSeminarium eksperckie "Cudzoziemcy na rynkach pracy krajów Grupy Wyszehradzkiej" odbyło się w MPiPS w dniach 13-14 czerwca 2013 r. Zostało zorganizowane w ramach Polskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.
więcejRozpoczyna się sezon zagranicznych wyjazdów do pracy sezonowej. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opracowało specjalny poradnik dla wyjeżdżających, korzystających z usług publicznego lub niepublicznego pośrednictwa pracy oraz systemu EURES.
więcejMinister Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział 17 maja 2013 roku w spotkaniu ministrów ds. zatrudnienia i spraw społecznych Grupy Wyszehradzkiej, które odbywało się w Krakowie.
więcej
Rozmowy koncentrowały się wokół trzech zagadnień: inicjatywy KE "kobiety w zarządach", listu czterech ministrów (Austrii, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii) do prezydencji irlandzkiej w sprawie nadużywania swobody przepływu osób oraz opublikowanego 8 maja 2013 r. sprawozdania na temat obywatelstwa UE (The 2013 EU Citizenship Report).