submenu
content

Sprostowanie do artykułu pt. "Nie każde orzeczenie stwierdza niepełnosprawność"

26-03-2010

W związku z artykułem pt. "Nie każde orzeczenie stwierdza niepełnosprawność", autorstwa Edyty Sieradzkiej (opublikowany w Rzeczpospolitej 26 marca 2010 r.)
MPiPS wyjaśnia:
W części opatrzonej podtytułem Jak wyliczyć przeciętny wymiar czasu pracy autorka wskazuje na proporcjonalność wymiaru czasu pracy wykazywanego w informacji INF-D-P, jednak nie  zaznaczyła ona, że przedstawione w artykule wyliczenia mogą dotyczyć tylko pracodawców, dla których dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych nie stanowi pomocy publicznej. Pozostali pracodawcy muszą bowiem najpierw wykazać efekt zachęty.
Tymczasem z pytania, na które odpowiadała autorka, nie wynikało, by zaszły okoliczności umożliwiające nie wykazywanie efektu zachęty albo okoliczności pozwalające na potwierdzenie istnienia tego efektu. W sytuacjach takich jak opisana w pytaniu co do zasady nie ma możliwości wykazania tego efektu, a co za tym idzie — także dofinansowanie nie przysługuje.
Zatem wyliczenia zawarte w artykule są w tym przypadku bezprzedmiotowe.
Odpowiedź autorki może wprowadzać w błąd czytelników, dla których dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych stanowi pomoc publiczną. Może to potencjalnie powodować wystąpienie o nienależne dofinansowanie, a w konsekwencji — obowiązek zwrotu tej pomocy.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: