Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Podsekretarz Stanu, Elżbieta Bojanowska 24 maja 2017 r. zaakceptowała wyniki uzupełniającego otwartego konkursu ofert pn. „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności w wymiarze środowiska” – edycja 2017 r.
Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w dniu 19 maja 2017 r. dokonała oceny formalnej i merytorycznej 15 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie zostało ocenionych 9 ofert.
Komisja zakwalifikowała do zarekomendowania Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 6 ofert podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne korzystając z dotacji. Wśród pozytywnie ocenionych znalazło się 5 fundacji oraz jedno stowarzyszenie.
Rekomendowane oferty zostały ocenione w granicach od 17 do 20,5 pkt. (ocena maksymalna 22 pkt.).
Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie bez zbędnej zwłoki wymaganej dokumentacji w celu zawarcia umowy, w tym:
Oświadczenie o przyjęciu dotacji można składać:
Uwaga: wzoru umowy nie należy w żaden sposób zmieniać lub modyfikować.
31.03.17
W dniu 28 i 29 marca 2017 r. zostały zatwierdzone przez Ministra, Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wyniki otwartych konkursów ofert ogłoszonych w ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020”, tj.:
Z uwagi na niewykorzystane w pełni kwoty przeznaczone na realizację ww. konkursów, niezbędne jest ogłoszenie konkursów uzupełniających.
W związku z powyższym Minister Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej na podstawie art. 23 ust.1 pkt 7a ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2016 r. poz. 930 ze zm.) ogłasza uzupełniające otwarte konkursy ofertw ramach Programu „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020” i zaprasza podmioty uprawnione, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej (organizacje pozarządowe wymienione w art. 3 ust. 2 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 z późn. zm.) oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy, samorządy gmin jak również instytucje tworzące centra i kluby integracji społecznej, o których mowa w art. 3 ust. 2 oraz 18 ust. 1 ustawy z 13 czerwca 2003 r o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2016 r., poz. 1828) do składania wniosków na wsparcie finansowe projektów w ramach poszczególnych konkursów ofert z zakresu pomocy środowiskowej dla młodzieży, jak również aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej oraz osób wykluczonych społecznie i zawodowo.
Termin realizacji zadania publicznego określa się od 1 czerwca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r.
Wzór oferty konkursowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r., w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań
(Dz. U. z 2016 r., poz.1300).
Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska 28 marca br., zaakceptowała wyniki otwartego konkursu ofert pn. „Aktywne postawy młodzieży – podnoszenie kompetencji, przedsiębiorczości i odpowiedzialności w wymiarze środowiska” – edycja 2017 r., rozpisanego w Programie „Aktywne formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – nowy wymiar 2020”.
Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dokonała w dniu 20 marca 2017 r. oceny 28 ofert, które wpłynęły do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Ocena ofert przebiegała dwuetapowo. Pierwszy etap stanowiła ocena ofert pod względem formalnym. Negatywnie na tym etapie zostało ocenionych 18 ofert.
Komisja zakwalifikowała do zarekomendowania Ministrowi Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 10 ofert podmiotów, które mogą realizować zadania publiczne korzystając z dotacji. Rekomendowane oferty, wg uśrednionych ocen uzyskały od 19,5 do 14 punktów (ocena maksymalna 22 pkt.).
Podmioty, które otrzymały dofinansowanie proszone są o złożenie bez zbędnej zwłoki wymaganej dokumentacji (zgodnie z częścią VIII ogłoszenia o konkursie) w celu zawarcia umowy, w tym: