submenu
content

"Przemoc w rodzinie - Zareaguj nie bądź obojętny"

25-06-2008
Konferencja "Przemoc w rodzinie - Zareaguj nie bądź obojętny"
 
W dniu 25 czerwca 2008 r. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyła się Ogólnopolska Konferencja pn. „Przemoc w rodzinie – Zareaguj, nie bądź obojętny”.
 
Konferencja "Przemoc w rodzinie - Zareaguj nie bądź obojętny"
 
Pani Jolanta Fedak Minister Pracy i Polityki Społecznej dokonała otwarcia konferencji. W swoim wystąpieniu Pani Minister zwróciła szczególną uwagę na interdyscyplinarność podejmowanych działań w ramach realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.
 
Część merytoryczną konferencji rozpoczął Pan Jarosław Duda Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, który przedstawił realizację Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na szczeblu centralnym.
 
Natomiast, Pani Elżbieta Radziszewska Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wskazała na konieczność podejmowania szeroko rozumianej współpracy zarówno na szczeblu centralnym jak i na poziomie samorządów lokalnych.    
 
Podczas konferencji omówione zostały proponowane zmiany do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz do Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
 
Zaprezentowane zostały także wyniki badań przeprowadzonych przez  TNS OBOP dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej „Polacy wobec zjawiska przemocy w rodzinie oraz opinie ofiar sprawców i świadków o występowaniu i okolicznościach występowania przemocy w rodzinie” a także „Potrzeby szkoleniowe grup zawodowych pierwszego kontaktu z przypadkami przemocy w rodzinie”
 
Konferencja "Przemoc w rodzinie - Zareaguj nie bądź obojętny"
 
Ponadto, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Komendy Głównej Policji realizujący Krajowy Program  zaprezentowali działania podejmowane na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.   
 
W drugiej części konferencji zaprezentowano przykłady „Dobrych Praktyk” na przykładzie funkcjonowania specjalistycznego ośrodka wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Wodzisławiu Śląskim oraz realizacji programów korekcyjno – edukacyjnych dla sprawców przemocy w rodzinie w przez Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej „Oratorium” w  Stalowej Woli.
 
W celu podejmowania działań profilaktycznych na rzecz przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci został omówiony Program „Dobry Rodzic, Dobry Start” realizowany przez Fundację Dzieci Niczyje.
 
 
Departament Pomocy i Integracji Społecznej dziękuje
wszystkim Prelegentom oraz zaproszonym Gościom
za przybycie i uczestnictwo w  konferencji.
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: