submenu
content

Ogólnopolska Konferencja pn. „Nie Krzywdź, a Nie Będziesz Krzywdzony”.

04-10-2010

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 4-5 października 2010 r. zorganizowało Ogólnopolską Konferencję pn. „Nie Krzywdź, a Nie Będziesz Krzywdzony”.

Inauguracji Konferencji dokonała Krystyna Wyrwicka - Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Pierwszy dzień Konferencji rozpoczął się od prezentacji spotu TV, który został wyprodukowany na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach kampanii społecznej na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie wobec osób starszych i niepełnosprawnych realizowanej w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Zakres merytoryczny Konferencji dotyczył w szczególności omówieniu wprowadzonych zmian do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz niektórych innych ustaw, które weszły w życie od dnia 1 sierpnia 2010 r. Prezentacji i omówienia powyższych zmian z ramienia Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dokonała Dyrektor Krystyna Wyrwicka.

Zaś, zmiany kodeksowe do w/w ustawy zaprezentował Pan Sędzia Michał Lewoc - Koordynator Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Departamencie Praw Człowieka w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Na zakończenie, Pani Marzena Bartosiewicz - Główny Specjalista
w Departamencie Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej zaprezentowała oraz omówiła projekty aktów wykonawczych do ustawy.
Podczas drugiego dnia Konferencji Pani Liliana Krzywicka – Przewodnicząca Rady Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działającej przy Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych omówiła pracę w Zespołach Interdyscyplinarnych.
Następnie, zaprezentowane zostały przez Panią Renatę Karwowską – Wojewódzkiego Koordynatowa Realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz przez Pana Krzysztofa Falińskiego – Dyrektora Wydziału Współpracy Społecznej Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego przykłady „Dobrych Praktyk” w zakresie budowania partnerstwa na rzecz walki z przemocą w rodzinie.

Departament Pomocy i Integracji Społecznej dziękuje wszystkim Prelegentom oraz zaproszonym Gościom za przybycie i aktywne uczestnictwo w Konferencji.
Dzięki Państwa zaangażowaniu wszystkie cele Konferencji zostały w pełni zrealizowane.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: