Przejdź do menu głównego | Przejdź do podmenu | Przejdź do treści
Spotkania z samorządowcami i dyrektorami szkół w regionach, poradnik dla rodziców, podręcznik dla samorządów, uruchomienie specjalnej infolinii, informacje o programie na stronie Ministerstwa Rodziny – to tylko niektóre z elementów akcji informacyjnej, mającej na celu przybliżenie programu „Dobry Start”, dzięki któremu każde dziecko uczące się w szkole otrzyma świadczenie dobry start.
Program „Dobry Start” jest kolejnym komponentem kompleksowej i długofalowej prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. W praktyce świadczenie dobry start to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Co ważne, rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Wsparciem zostaną objęte dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.
Ministrowie przybliżą „Dobry Start” w regionach
Aby informacja o świadczeniu dobry start trafiła do wszystkich zainteresowanych rodzin, kierownictwo resortów rodziny oraz edukacji narodowej spotka się w regionach z wojewodami, przedstawicielami podmiotów obsługujących program „Dobry Start”(urzędów miast lub gminy, ośrodków pomocy społecznej czy powiatowych centrów pomocy rodzinie) oraz kuratorami oświaty.
Podczas spotkań wojewódzkich ministrowie i wiceministrowie z resortów rodziny oraz edukacji narodowej przybliżą cel i zasady programu „Dobry Start”. Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość zapoznania się ze szczegółami programu.
- „Zależy nam na tym, aby informacja o świadczeniu dobry start, będącym nowym instrumentem wsparcia polskich rodzin, trafiła do wszystkich zainteresowanych, tak aby każdy uprawniony do świadczenia dobry start mógł skorzystać z tej formy pomocy” – mówi Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Spotkania ministrów i wiceministrów w regionach odbędą się między 11 a 15 czerwca br.
Materiały w każdej szkole
W ramach promocji świadczenia dobry start do szkół w całej Polsce trafią przygotowane przez Ministerstwo Rodziny materiały w wersji drukowanej i elektronicznej, informujące o tym, kto może otrzymać wsparcie, gdzie i kiedy złożyć wniosek, ile czasu zajmie jego rozpatrzenie itp. Dystrybucją materiałów zajmą się Ministerstwo Rodziny i kuratoria oświaty.
Materiały elektroniczne gotowe do druku
Resort rodziny udostępni również elektronicznie materiały, które będzie można wydrukować. Znajdą się wśród nich: poradnik dla rodziców „Dobry Start” krok po kroku, podręcznik dla samorządów czy Pytania i odpowiedzi etc.
Informacje w mediach i internecie
Informacje na temat programu „Dobry Start” będą udostępniane i aktualizowane cyklicznie w mediach społecznościowych, takich jak: Facebook, Twitter, Instagram, Youtube.
Szczegółowe informacje na temat świadczenia dobry start będzie można znaleźć na stronie mrpips.gov.pl/DobryStart, gdzie Ministerstwo Rodziny uruchomiło specjalną zakładkę poświęconą nowej formie wsparcia.
Promocji programu służyć będą również spotkania z dziennikarzami oraz przekazywane im materiały i informatory.