submenu
content

O polityce społecznej w Olsztynie

02-10-2018

Ruszył cykl spotkań „Polityka społeczna w regionach”. W konferencji inaugurującej, która odbyła się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, udział wzięła minister Elżbieta Rafalska.

 

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska rozpoczęła we wtorek w Olsztynie cykl spotkań z wojewodami, w których podsumowuje politykę społeczną rządu.

 

Minister Rafalska podkreśliła, że rząd realizuje szereg programów społecznych m.in. "Maluch+", czy "Senior+", które mają wspomóc samorządy w ich działaniach.

 

- "Wspieramy szereg zadań samorządowych, które są zadaniami własnymi samorządów, na które samorządy mają swoje środki w postaci wpływu z podatków. My szukamy partnerskich relacji, a nie zastępowania rządowymi programami tego, co powinny realizować w zakresie własnej lokalnej polityki społecznej samorządy. Środki rządowe mają stanowić dodatkowy impuls do rozwiązywania tych problemów" - powiedziała minister Rafalska.

 

Omawiając realizację rządowych programów społecznych w woj. warmińsko-mazurskim minister Rafalska powiedziała, że w ramach programu "Rodzina 500+" do końca lipca wypłacono 530,8 mln zł dla 94,3 tys. rodzin (149,8 tys. dzieci). W ramach "Dobrego Startu" 56 mln zł trafiło do 108,7 tys. uczniów.

 

Do programu "Maluch+" w woj. warmińsko-mazurskim przystąpiło 130 placówek, w których do końca 2018 roku ma być 3,1 tys. miejsc żłobkowych.

 

Podsumowanie polityki społecznej w woj. warmińsko-mazurskim.

 

Zdjęcia z wydarzenia. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: