submenu
content

Dajemy samorządom dobrą ofertę programową i finansową

09-10-2018

Minister Elżbieta Rafalska przebywała dziś z wizytą w województwie dolnośląskim. Odwiedziła m. in. Centrum Usług Społecznych w Oleśnicy, specjalną strefę ekonomiczną w Wałbrzychu oraz spotkała się z seniorami w Kłodzku.

 

Minister Elżbieta Rafalska podczas konferencji prasowej w Wałbrzyskiej Specjalnej Stefie Ekonomicznej "Invest Park" mówiła, że za społecznymi programami realizowanymi przez rząd Prawa i Sprawiedliwości do samorządów trafiają konkretne pieniądze i jest to bardzo dobra propozycja dla samorządów.

 

- "Żaden z samorządów nie może powiedzieć, że rząd daje samorządom zadania, za którymi nie idą pieniądze. Otóż rząd dał zadanie zlecone i za jego realizację przyzwoicie opłacił samorządy" - mówiła minister. Dodała, że są też takie programy, np. Maluch Plus, Senior Plus i inne, które rząd tylko wspiera i to od samorządu zależy, czy z nich skorzysta.

 

Podkreśliła, że decyzje rządu dotyczą nie tylko realizacji socjalnych programów społecznych, ale są również korzystne dla rynku pracy, na którym rośnie zatrudnienie - w ostatnich dwóch latach przybyło 1,3 mln miejsc pracy.

 

- "Dla nas ważna jest jakość tych miejsc pracy. Jeśli chodzi o kwestie, które rząd jeszcze może regulować, to od 2019 roku minimalne wynagrodzenie wyniesie 2250 zł, a stawka godzinowa 14 zł 70 gr. To nie są oczywiście wynagrodzenia naszych marzeń, ale jako wynagrodzenie startowe to trzeba pamiętać, że trzyma ono przyzwoita relację do przeciętnego wynagrodzenia" - mówiła minister Rafalska.

 

Podczas wizyty w województwie dolnośląskim minister Elżbieta Rafalska odwiedziła podopiecznych i kadrę Centrum Usług Społecznych w Oleśnicy, gdzie znajduje się przedszkole, dom „Senior+” oraz mieszkania chronione.

 

W Srebrnej Górze minister spotkała się z seniorami, z którymi rozmawiała o ofercie Ministerstwa Rodziny skierowanej właśnie do osób starszych.

Dajemy samorządom dobrą ofertę programową i finansową Dajemy samorządom dobrą ofertę...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: