submenu
content

500 plus wspiera także sport

04-01-2017

Minister Elżbieta Rafalska razem z ministrem sportu Witoldem Bańką, odwiedziła 4 stycznia Gorzów Wielkopolski. Wizyta została poświęcona wspieraniu sportu osób niepełnosprawnych, seniorów oraz dzieci i młodzieży.

 

- Polityka rodzinna czy senioralna to są działania międzyresortowe – podkreśliła minister Rafalska. -  Aktywność społeczna seniorów jest bardzo ważna dla utrzymania ich samodzielności w przyszłości. Takie zajęcia należy promować. Z kolei od aktualnej sprawności młodzieży zależy jej przyszła kondycja.

 

Z władzami miasta minister spotkała się na przystani sportów wodnych, odwiedziła Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego  "Słowianka" i stadion żużlowy, a także tereny na których powstanie wielofunkcyjna hala sportowa.

 

Równie wart wsparcia jest sport osób niepełnosprawnych. - Wspieramy sport osób niepełnosprawnych. W 2016 r. z PFRON przeznaczyliśmy na ten cel prawie 19 mln zł, w 2017 będzie to 21 mln zł – mówiła w Gorzowie minister Rafalska. Jeden z najważniejszych projektów sportowych Funduszu to "Olimpijczyk", który wydatnie przyczynił się do sukcesu polskich sportowców na paraolimpiadzie. Zdobyli oni w Rio aż 39 medali.

 

Rok 2017 to pierwszy rok funkcjonowania nowego modelu wsparcia sportu osób niepełnosprawnych, w oparciu o porozumienie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PFRON. Celem porozumienia jest wspólne inicjowanie, prowadzenie i finansowanie zintegrowanych działań na rzecz rozwoju sportu wyczynowego oraz sportu powszechnego osób niepełnosprawnych w Polsce. Dzięki temu będą prowadzone treningi sportowe, organizowane imprezy oraz szkolenia i warsztaty dla kadry.

 

Na popularyzację zajęć sportowych ma również program „Rodzina 500 plus”. Według danych CBOS w ostatnim czasie wyraźnie wzrosło zainteresowanie dzieci i młodzieży płatnymi zajęciami sportowymi. - Zwiększyły się także wydatki rodzin na wyjazdy i turystykę – przypomniała minister Rafalska. 

Fot. Lubuski Urząd Wojewódzki Fot. Lubuski Urząd Wojewódzki Fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki Fot. Ministerstwo Sportu i...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: