submenu
content

Karta Dużej Rodziny w kujawsko-pomorskim

05-10-2015

Rośnie liczba firm i instytucji honorujących Kartę Dużej Rodziny. W woj. kujawsko-pomorskim już ponad 5,5 tys. członków rodzin 3+ korzysta z upustów w ponad 540 placówkach. Aby zachęcić kolejne środowiska do uczestnictwa w programie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 5 października br. organizuje w Bydgoszczy konferencję regionalną pt. „Karta Dużej Rodziny 2.0.”

 

W województwie kujawsko-pomorskim rodziny 3+ mogą liczyć na zniżki związane z codziennymi wydatkami – taniej płacą m.in. za telefon, paliwo, artykuły spożywcze, odzież, bilety do muzeów, karnety na basen, czy usługi bankowe i medyczne.

 

Z Karty Dużej Rodziny można korzystać nie tylko na terenie Bydgoszczy, lecz i pozostałych miast, m.in. w Grudziądzu, Inowrocławiu i Brodnicy. Oprócz Karty ogólnopolskiej, w woj. kujawsko-pomorskim funkcjonują również Karta wojewódzka i Karty gminne. Tworzy to uzupełniający się system wsparcia Rodzin 3+, który pozwala na zaspokajanie ich różnorodnych potrzeb.

 

Aby zainteresować kolejnych przedsiębiorców i instytucje uczestnictwem w programie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich organizują w Bydgoszczy jedną z 16 konferencji regionalnych. Wydarzenie to ma na celu przekazanie informacji o programie i korzyściach z niego wynikających dla Rodzin 3+ oraz firm, instytucji i samorządów. Konferencja pt.: „Karta Dużej Rodziny 2.0.” odbędzie się w poniedziałek, 5 października 2015 r. w Centrum Kongresowym Opera Nova przy ul. Marszałka F. Focha 5.

 

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy również prace nad wdrożeniem Systemu Informatycznego Karty Dużej Rodziny. Narzędzie to ułatwi składanie wniosku o przyznanie Karty członkom Rodzin 3+ i przyspieszy podejmowanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi.

 

W całej Polsce do programu dołączyło już prawie 1000 firm i instytucji, które udzielają zniżek w ponad 10 tys. miejsc. Swoją Kartę odebrało ponad 1,2 mln osób. Karta Dużej Rodziny jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi rodziny 3+. Rodzice, przez których rozumie się także rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą korzystać z Karty dożywotnio, dzieci – do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat. Przysługuje rodzicom niezależnie od ich dochodów.

 

Więcej informacji na temat Karty Dużej Rodziny można znaleźć na stronie. www.rodzina.gov.pl    

Konferencja w Bydgoszczy Konferencja w Bydgoszczy Konferencja w Bydgoszczy Konferencja w Bydgoszczy Konferencja w Bydgoszczy Konferencja w Bydgoszczy Konferencja w Bydgoszczy Konferencja w Bydgoszczy Konferencja w Bydgoszczy Konferencja w Bydgoszczy
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: