submenu
content

Wizyta minister Rafalskiej w Iławie, Brodnicy, Grudziądzu

28-09-2018

 

Od nowego roku program „Opieka 75 plus” skierowany będzie nie tylko do osób samotnych w wieku 75 lat i więcej, ale także do osób pozostających w rodzinach - poinformowała w piątek w Iławie minister Elżbieta Rafalska.

 

Minister Rodziny odwiedziła Inspektorat ZUS w Iławie gdzie spotkała się z kadrą kierowniczą oraz pracownikami. Na briefingu prasowym po spotkaniu minister przedstawiła zmiany jakie czeka program „Opieka 75+” w 2019 r.

 

W Brodnicy oraz Grudziądzu szefowa resortu rodziny odwiedziła placówki Ochotniczych Hufców Pracy.

 

Kluczowe dla mnie jest to, że z działalności Ochotniczych Hufców Pracy wynika szansa dla osób, które wywodzą się ze środowisk czasami trudnych, wykluczonych, a nawet poszkodowanych – powiedziała w Brodnicy minister Rafalska.

 

"Te osoby czasami mają gorszy dostęp do edukacji bądź z różnych powodów mają trudności z realizacją wyzwań edukacyjnych. Tu przy należytym, specjalistycznym wsparciu mogą się one odnaleźć" – mówiła na konferencji prasowej.

Dodała, że jej zdaniem ta instytucja jest nowoczesna, gdyż realizuje np. projekty unijne m.in. adresowany do osób do 25. roku życia program "Gwarancje dla młodzieży".

 

Zdjęcia z wydarzenia

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: