submenu
content

Seminarium "Zatrudnienie w Europie: konkurencyjność i solidarność w dobie globalizacji"

05-10-2005
W dniach od 4 do 6 listopada br. w Łodzi odbędzie się seminarium "Zatrudnienie w Europie: konkurencyjność i solidarność w dobie globalizacji". Spotkanie organizowane jest w ramach drugiego Uniwersytetu Letniego realizowanego przez Fundację France-Pologne pour l’Europe.
Tegoroczne wydanie Uniwersytetu Letniego poświęcone będzie kwestii zatrudnienia w dzisiejszej Europie: pomiędzy koniecznością pogodzenia konkurencji z solidarnym rozwojem w celu osiągnięcia spójności gospodarczej, społecznej i terytorialnej wpisanej we wspólnotowy projekt.
W trakcie trzydniowego seminarium poruszone i zaprezentowane zostaną kwestie poszczególnych europejskich strategii zatrudnienia, sytuacji na rynku pracy we Francji i w Polsce, restrukturyzacji przemysłowych wybranych regionów i miast europejskich, prospołecznej i trwałej gospodarki, sytuacji Europy wobec jej konkurentów oraz odpowiedzialności Europy w dziedzinie rozwoju. 
Prelegentami biorącymi udział w seminarium będą  polscy, francuscy, bądź pochodzący z innych krajów przedstawiciele instytucji wspólnotowych, Komisji Europejskiej, Parlamentu, radni, partnerzy społeczni, eksperci, przedstawiciele środowisk naukowych i uniwersyteckich. Przewiduje się również udział około stu młodych Francuzów i Polaków - studentów ekonomii, nauk politycznych, studiów europejskich wywodzących się z uniwersytetów i szkół wyższych. 
Szczegółowe informacje na temat seminarium, programu i warunków udziału znajdują się na stronie internetowej Fundacji Frace-Pologne pour l\'Europe. www.fpenet.org
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: