submenu
content
Projekt Praca. Foto: Lidia Sokal Foto: Lidia Sokal Projekt Praca. Foto: Lidia Sokal Foto: Lidia Sokal Projekt Praca. Foto: Lidia Sokal Foto: Lidia Sokal Projekt Praca. Foto: Lidia Sokal Foto: Lidia Sokal Projekt Praca. Foto: Lidia Sokal Foto: Lidia Sokal

Ruszyły warsztaty "Projekt: praca"

16-10-2013

W ramach akcji "Projekt: praca” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej odbyły się pierwsze warsztaty dla studentów i absolwentów. W spotkaniu wziął udział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

- To, co pomaga zdobyć wymarzone stanowisko, to  także tzw. miękkie kompetencje - łatwa adaptacja w nowym środowisku, rzetelne podejście do obowiązków, zaangażowanie, chęć nauki nowych rzeczy. Żadne studia nie przygotują Was w pełni do pracy. Studia to tylko podstawy, całej reszty nauczycie się już w praktyce  - powiedział minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Podczas spotkania dyskutowano o tym jak pomóc młodym w znalezieniu pracy. Przede wszystkim młodzi powinni być świadomym tego czego szukają i co chcą robić w życiu. Nie tylko wykształcenie, ale przede wszystkim doświadczenie jakie zdobywamy podczas staży, praktyk czy szkoleń pozwala na podniesienie szans na znalezienie pracy. Bardzo ważna jest też umiejętność współpracy w grupie.

 

W sytuacji gdy brakuje wykwalifikowanych specjalistów szkół zawodowych, nie należy za wszelką cenę zachęcać młodych ludzi do zdobywania wyższego wykształcenia. Ważne, aby młodzi absolwenci zawodówek zdobywali wiedzę i umiejętności, jakich oczekują pracodawcy.

 

„Projekt: praca" to akcja społeczna prowadzono w "Gazecie Wyborczej" oraz GazetaPraca.pl. Ma na celu wsparcie młodych osób w odnalezieniu się na rynku pracy. W ramach projektu organizowane są warsztaty w całej Polce, podczas których studenci i absolwenci będą mogli pogłębić swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności przydatne podczas poszukiwania pracy i jej pierwszych miesięcy.

 

Podczas warszawskiego spotkania, oprócz warsztatów dotyczących m.in. wyszukiwania ofert pracy, pisania CV i listów motywacyjnych, czy też obowiązków pracowników i pracodawców, można było wziąć udział w dyskusji. Swoje oczekiwania wobec pracodawców, a także wobec państwa i edukacji przedstawili studenci, a pracodawcy wypowiedzieli się na temat tego, czego oczekują od młodych pracowników.

 

W debacie oprócz ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza udział wzięli eksperci zajmujący się rekrutacją i rynkiem pracy z firm doradztwa personalnego.

 

Następne warsztaty odbędą się w Katowicach (23 października), Sopocie (29 października), Poznaniu (5 listopada) oraz we Wrocławiu (7 listopada).

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: