submenu
content
Ogólnopolski Kongres Rynku Pracy 23.10.2013 r., fot. panpixel.com Ogólnopolski Kongres Rynku Pracy... Ogólnopolski Kongres Rynku Pracy 23.10.2013 r., fot. panpixel.com Ogólnopolski Kongres Rynku Pracy...

Minister Jacek Męcina otworzył Ogólnopolski Kongres Rynku Pracy

24-10-2013

 

Jacek Męcina, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej otworzył Ogólnopolski Kongres Rynku Pracy oraz wziął udział w panelu: „Projekt ustawy o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Szansa czy zagrożenie dla publicznych służb zatrudnienia i funkcjonowania polskiego rynku pracy?”. Spotkanie miało miejsce 23 października 2013 r., w Akademii Polonijnej w Częstochowie.

 

Uczestnikami sesji plenarnej byli: prof. Elżbieta Kryńska, kierownik Katedry Polityki Ekonomicznej Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym, członek Naczelnej Rady Zatrudnienia, Jerzy Kędziora, przewodniczący Konwentu Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie, dr n. med. Zbigniew Podraza, członek zarządu Związku Miast Polskich, prezydent Dąbrowy Górniczej.

 

W związku z trudną sytuacją na rynku pracy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w 2012 r. został przygotowany projekt założeń projektu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. W projekcie przewidziane zostały nowe rozwiązania, które w sposób istotny przyczynią się do lepszego dostosowania pomocy oferowanej przez powiatowe urzędy pracy do potrzeb klientów tych urzędów, a co za tym idzie zwiększenia efektywności działania urzędów pracy – podkreślił wiceminister Męcina.

 

Sekretarz Stanu mówił m.in. o większej efektywności działań urzędów pracy, o profilowaniu osób bezrobotnych, o pomocy dla młodych bezrobotnych, o wsparciu pracodawców zatrudniających bezrobotnych w wieku 50+ oraz  o instrumentach wsparcia dla osób szukających pracy.

 

„Wprowadzenie profilowania pozwoli urzędom pracy skuteczniej pomagać w powrocie na rynek pracy osobom najbardziej potrzebującym ich pomocy. Powinno to wpłynąć na większą efektywność działań urzędów pracy”.

 

Rozmowa podczas debaty stała się okazją do wyjaśnienia wątpliwości dotyczących publicznych służb zatrudnienia. „Wszyscy jesteśmy tego samego zdania, że organizacja takich debat jest potrzebna ze względu na konkretne sposoby rozwiązywania problemu bezrobocia w Polsce” zakończył wiceminister Jacek Męcina.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: