submenu
content

2,96 mln dzieci ze świadczeniem dobry start

14-09-2018

 

Już ponad 2,96 miliona dzieci otrzymało wsparcie z rządowego programu „Dobry Start”. Rodzice złożyli ponad 2,94 mln wniosków, w tym ponad 51% online.

 

 

 

Do 7 września blisko 64 proc. uprawnionych otrzymało 300 zł świadczenia z programu "Dobry start”. Wraz z początkiem roku szkolnego do polskich rodzin trafiło niemal 890 mln zł.

 

63,9% uprawnionych ze świadczeniem dobry start

 

Najlepiej z wypłacaniem świadczeń z programu "Dobry start" radzi sobie województwo świętokrzyskie. Tam świadczenie otrzymało 81 proc. uprawnionych. Na drugim miejscu jest woj. wielkopolskie (76 proc.), na trzecim podlaskie (73 proc.).

 

Kliknij na obrazek i przejdź do regionalnego podsumowania programu

 

 

W ramach programu "Dobry start" 300 zł przysługuje na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18 lat lub 20 lat życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24 lat życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole).

 

Świadczenie jest wypłacane niezależnie od dochodów rodziny. Nie przysługuje jednak z urzędu – jest przyznawane na wniosek rodzica, opiekuna lub rodziny zastępczej. Wnioski można składać do 30 listopada.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: