submenu
content
Minister Kosiniak-Kamysz przyjął petycję od protestujących związkowców/fot.Jacek Szczepaniak Minister Kosiniak-Kamysz... Minister Kosiniak-Kamysz przyjął petycję od protestujących związkowców/fot.Jacek Szczepaniak Minister Kosiniak-Kamysz...

Minister Kosiniak-Kamysz przyjął petycję od protestujących związkowców

14-11-2012

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz przyjął z rąk Przewodniczącego OPZZ Jana Guza petycję od protestujących związkowców. Przed siedzibą resortu pracy w Warszawie rozpoczęła się 14 listopada 2012 r. manifestacja w ramach europejskiego dnia akcji związków zawodowych i solidarności na rzecz kontraktu socjalnego dla Europy. Jest to inicjatywa Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (ETUC). Na jej apel w wielu krajach europejskich zaplanowano strajki, demonstracje i inne formy protestu przeciw polityce zaciskania pasa i ograniczaniu wydatków na politykę socjalną.

 

Akcje protestacyjne mają stanowić apel do europejskich przywódców, by "zapobiegli pogorszeniu sytuacji na rynku pracy oraz zareagowali na rosnący niepokój społeczny odczuwany przez Europejczyków" - poinformowali przedstawiciele ETUC w komunikacie.

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: