submenu
content

Internetowe narzędzie do mierzenia luki płacowej

14-09-2015

Przedstawiciele partnerów społecznych, organizacji pozarządowych, biznesowych i administracji publicznej wzięli udział w szkoleniu promującym narzędzie internetowe equal pacE, umożliwiające pracodawcom monitoring i analizę struktury wynagrodzeń. Spotkanie odbyło się 7 września w siedzibie Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”, 

 

Equal pacE to pierwsze tego typu dostępne w Polsce narzędzie, które pozwala na wykrycie potencjalnych różnic w zarobkach oraz czynników, które wpływają na wynagrodzenia kobiet i mężczyzn w danym przedsiębiorstwie. Wyniki analiz przeprowadzonych z jego użyciem prezentowane są w raporcie wynikowym, zawierającym wykresy, grafiki i dodatkowe wyjaśnienia dla pracodawcy.

 

Narzędzie ma formę bezpłatnej i interaktywnej aplikacji internetowej, która jest polską wersją niemieckiego narzędzia internetowego Logib-D, wykorzystywanego już od kilku lat u naszego zachodniego sąsiada. Narzędzie equal pacE powstało w ramach  projektu realizowanego wspólnie przez Instytut Badań nad Gospodarką w Kolonii, PMSG PersonalMarkt Services i Roland Berger Strategy Consultants. Partnerem projektu jest również niemieckie Federalne Ministerstwo do spraw Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży. Projekt jest współfinansowany z Programu Wspólnotowego PROGRESS. W jego ramach podobne narzędzie, prócz Polski, będzie dostępne również w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Francji oraz Belgii.

 

Internetowe narzędzie wraz z informacjami dotyczącymi problematyki luki płacowej znajdują  się na stronie: http://www.equal-pace.eu/polska/.

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: