submenu
content

Wielkanocne Spotkanie Rodzinne w MRPiPS

14-03-2018

Międzypokoleniowe przygotowywanie ozdób świątecznych w ramach warsztatów dla dzieci, występ podopiecznych żłobka w Legionowie, teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu seniorów czy otwarcie wystawy ozdób świątecznych – te i inne atrakcje czekały na najmłodszych podczas „Wielkanocnego Spotkania Rodzinnego”, które odbyło się dziś w Ministerstwie Rodziny.

 

Wielkanocne Spotkanie Rodzinne przebiegło w prawdziwie świątecznej scenerii. Każde dziecko po wejściu do Ministerstwa otrzymało uszy królika, stempel z nazwą spotkania, kotylion i świątecznego lizaka.

 

- Bardzo się cieszę, że możemy spotkać się w okresie oczekiwania na ważne dla wielu Polek i Polaków święto Wielkiej  Nocy. Ten wyjątkowy czas skłania nas do refleksji nad życiem i wartościami, którymi kierujemy się na co dzień, a co najważniejsze – przynosi nadzieję i pozwala z radością patrzeć w przyszłość – mówiła podczas rozpoczęcia uroczystości minister Elżbieta Rafalska.

 

- Nieustannie pracujemy nad polepszaniem warunków życia polskich rodzin. Dziś na tej sali mam przyjemność spotkać się z dziećmi, rodzicami i seniorami. To pokazuje, że w działaniach na rzecz rodzin pamiętamy o wszystkich pokoleniach – dodała szefowa resortu pracy i polityki społecznej.

 

Po wystąpieniu minister Elżbiety Rafalskiej zebrani mogli podziwiać występ dzieci ze żłobka w Legionowie, a następnie teatrzyk kukiełkowy w wykonaniu uczestników Dziennego Domu Pobytu „Senior+” w Olsztynie.

 

Na uczestników czekała moc atrakcji – wśród nich prowadzone przez uczestników placówek „Senior+” w Olsztynie, Tuszynie i Miedznej Drewnianej warsztaty dla dzieci, polegające na przygotowywaniu ozdób świątecznych.

 

Całość zwieńczyło otwarcie przez szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wystawy ozdób świątecznych,  przygotowanych przez seniorów.

 

- Pragnę już teraz życzyć wszystkim zebranym błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, przeżywanych w radosnej atmosferze. Niech będzie to czas, który sprzyja pogłębieniu relacji rodzinnych i pielęgnowaniu tego, co najważniejsze – powiedziała na zakończenie minister Elżbieta Rafalska.

 

W „Wielkanocnym Spotkaniu Rodzinnym” wzięło udział w sumie 150 osób – wśród nich: 60 dzieci z rodzin wielodzietnych oraz pieczy zastępczej, 30 dzieci ze żłobka Motylek w Legionowie oraz 60 seniorów z placówek „Senior+”.

 

Zdjęcia z wydarzenia. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: