submenu
content

Europejski Rok na rzecz Równych Szans dla Wszystkich

21-11-2007

Decyzją Rady Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego rok 2007 ustanowiono Europejskim Rokiem na rzecz Równych Szans dla Wszystkich.

Europejski Rok Równych Szans 2007 został rozpoczęty w styczniu w Berlinie podczas niemieckiej prezydencji UE. Uroczystość zamknięcia roku odbyła się podczas portugalskiej prezydencji w Centrum Kulturalnym Belém w Lizbonie, w dniach 19-20 listopada. W wydarzeniu wzięło udział prawie 600 uczestników z 30 krajów zaangażowanych w Europejski Rok.

Premier Portugali – José Socrates oraz Komisarz Vladimir Špidla rozpoczęli ceremonię wspólnie z portugalskimi Ministrami Pracy i Solidarności Społecznej i Prezydencji.

Ceremonia zamknięcia była wspaniałą okazją do podsumowania i świętowania wielu różnorodnych i przydatnych inicjatyw, jakie były podejmowane podczas całego Roku w 30 krajach uczestniczących w kampanii. Umożliwia również wyłonienie najbardziej znaczących projektów Roku, które będą realizowane aż do kolejnego Szczytu Równości.

Ustępująca Minister Pracy i Polityki Społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska odebrała nagrodę za najlepszy spot telewizyjny w kategorii audiowizualne.

Zobacz spot

 

Piaskownica (format mpg. 5,3MB)


Spot został przygotowany na zlecenie Departamentu ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, który jest Krajowym Organem Wykonawczym organizacji ERRSW. W ramach kampanii DKR oprócz spotu telewizyjnego zorganizował wystawę objazdową.

na zdjeciu: Belinda Pyke, Komisja Europejska, Berenika Anders, Dyrektorka DKR, Agnieszka Requajtis, koordynatorka ERRSW w Polsce, Katarzyna Tokarczuk, Krasnystawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osob Niepelnosprawnych oraz Joanna Kluzik-Rostkowska


W Polsce, zadania te realizowane są przede wszystkim poprzez działania organizacji pozarządowych, partnerów społecznych oraz szkoły i uczelnie wyższe. Organizowane są szkolenia, wystawy, konferencje i przeprowadzane badania naukowe, a także nagrywane płyty i organizowane koncerty.

Jeśli chcesz wziąć udział w obchodach Roku we własnej okolicy zobacz mapę wydarzeń:

Jeśli chcesz zapoznać się z obchodami Roku w Unii Europejskiej i Norwegii:


Jeśli chcesz przeczytać Krajową Strategię Wdrażania Europejskiego Roku Równych Szans dla Wszystkich 2007:


Jeśli chcesz poznać Ambasadorów Roku:


Jeśli chcesz zobaczyć Twarze Roku:


Zobacz zdjęcia z konferencji kliknij

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: