submenu
content

Jak dzieci powinny bezpiecznie korzystać z komputera i internetu?

10-12-2007

Pod takim tytułem odbędzie się 12 grudnia br. międzynarodowa konferencja organizowana w ramach kampanii informacyjnej prowadzonej przez Departament ds. Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji MPiPS, MPiPS, ul. Nowogrodzka 1/3/5, godz. 10.30

Kampania ma na celu edukowanie społeczeństwa na temat sposobów eliminowania zagrożeń, które czyhają na dzieci i młodzież w internecie i grach komputerowych.


Na konferencji zostaną między innymi zaprezentowane wyniki badań przeprowadzonych przez TNS OBOP na zlecenie Ministerstwa, obrazujące kim są gracze w Polsce, ich wiek, płeć oraz świadomości graczy odnośnie istniejących systemów klasyfikacji gier komputerowych. Konferencja będzie okazją do zaprezentowania poradnika dla rodziców, który uczy w jaki sposób wykorzystując powszechnie dostępne narzędzia komputerowe chronić dzieci przed szkodliwymi treściami i kontaktami w internecie a także zostaną zaprezentowane doświadczenia z przeprowadzonych warsztatów w szkołach.


Wśród osób zaproszonych, oprócz szerokiego grona przedstawicieli rynku gier komputerowych, obecni będą także goście zagraniczni na co dzień zajmujący się tematyką ochrony nieletnich, edukacją rodziców i opiekunów dzieci.

 

Zobacz program konferencji (format pdf.)

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: