submenu
content

Minister Jolanta Fedak uczestniczyła w II Kongresie Kobiet

23-06-2010
Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanta Fedak wzięła udział w II Kongresie Kobiet, który odbył się 18-19 czerwca 2010 r. w Warszawie. MPiPS współorganizowało kilka paneli tematycznych Kongresu.
 
Minister Jolanta Fedak podczas panelu pt. „Kobiety na rynkach pracy: prawa, szanse, bariery” mówiła o trudnej sytuacji kobiet na rynku pracy, szczególnie w czasie obecnego kryzysu gospodarczego: różnicy w wynagrodzeniu za pracę o tej samej wartości i tzw. "szklanym suficie", czyli ograniczeniach w rozwoju kariery, sposodowanym przez płeć. Opowiedziała także o planowanych przez ministerstwo rozwiązaniach, mających pomóc kobietom, chcącym łączyć role zawodowe z rodzinnymi.
drugi kongres kobiet
 
Oprócz paneli głównych odbyły się panele fakultatywne, podczas których przedstawiono rozwiązania systemowe, powstające ustawy i planowane projekty, leżące w gestii Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej:
 
  • „Przemoc domowa i w miejscu pracy” - nowelizacja ustawy o przemocy w rodzinie,
  • „Kobiety 50 plus” - aktywizacja zawodowej tej grupy,
  • Mama zawsze w domu? Opieka – nowe rozwiązania instytucjonalne” - udogodnienia dla rodziców, którzy chcą pozostać aktywni zawodowo.
 
Podczas Kongresu zostały zaprezentowane dwa spoty telewizyjne, przygotowane na zlecenie MPiPS, popularyzujące systemowy projekt „Godzenie ról zawodowych i rodzinnych kobiet i mężczyzn”.
 
Obecny na Kongresie Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował, że 18 czerwca podpisał nowelizację ustawy o przemocy w rodzinie.
 
Środki finansowe na organizację paneli tematycznych pochodziły z Projektu „Aktywizacja społeczno-ekonomiczna kobiet na poziomie lokalnym i regionalnym” Europejskiego Funduszu Społecznego.
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: