submenu
content
„Matki I Kwartału „Matki I Kwartału" u ministra „Matki I Kwartału „Matki I Kwartału" u ministra „Matki I Kwartału „Matki I Kwartału" u ministra

„Matki I Kwartału" u ministra

12-04-2013

Minister Kosinak-Kamysz oraz wiceministrowie Elżbieta Seredyn i Radosław Mleczko, spotkali się 11 kwietnia 2013 r. z przedstawicielami ruchu „Matek I Kwartału 2013”.Na spotkaniu obie strony przedstawiły swoje stanowiska. Minister zapowiedział, że przedstawi stanowisko rodziców Premierowi Donaldowi Tuskowi przed kolejnym posiedzeniem Rady Ministrów.

 

Rodzice przekonywali o potrzebie objęcia całego rocznika nowymi przepisami związanymi z urlopami rodzicielskimi. Ministerstwo zaś podkreślało wkład włożony w przygotowanie ustawy i dobre chęci objęcia urlopem jak największej liczby beneficjentów. - Zależało nam, aby jak największa grupa uprawnionych mogła skorzystać z urlopów rodzicielskich, więc poszliśmy o krok dalej i rozszerzyliśmy urlopy na dzieci urodzone przed 1 września – zaznaczył Minister Władysław Kosiniak - Kamysz. Ministerstwo chce szukać takich rozwiązań, które zadowolą obie strony.

 

Przedstawiciele ruchu rodziców „Matek I Kwartału 2013” oceniają spotkanie pozytywnie. - Zostaliśmy poważnie potraktowani, wierzmy, że Minister znajdzie środki na objęcie dzieci urodzonych między 1 stycznia a 17 marca 2013 rocznym urlopem rodzicielskim – powiedział Mirosław Zduńczyk, jeden z rodziców walczących o równe traktowanie dzieci w ramach „Roku Rodziny 2013”. Przedstawicielka Matek – Aneta Siejka podkreśliła, że tylko ciągła, spójna i przewidywalna polityka prorodzinna budzi zaufanie społeczeństwa, dlatego istotne jest naprawienie społecznej krzywdy Matek I Kwartału.

 

- Ważne jest, że urlopy wchodzą w tym roku, ważne, że obejmują znaczącą część dzieci urodzonych w tym roku. Ale zawsze musi być jakaś data graniczna – uzasadniał proponowane przez rząd rozwiązania Minister Kosiniak-Kamysz.

 

Rodzice podkreślili, że interesuje ich równe traktowanie wszystkich dzieci w ramach rocznika. „W żaden sposób nie chcemy zaszkodzić pozostałym kwartałom 2013”- zadeklarowali.

 

Aneta Siejka – „Matki I kwartału 2013”

Janusz Sejmej – rzecznik prasowy MPiPS

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: