submenu
content

MPiPS promuje Kartę Dużych Rodzin

17-06-2013

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz powołał 12 czerwca 2013 r. Zespół ds. propagowania samorządowych Kart Dużych Rodzin. Na jego czele stanęła Podsekretarz Stanu Elżbieta Seredyn. W prace zespołu włączyła się p. Joanna Krupska, Prezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. W jego skład wchodzą także przedstawiciele władz samorządowych z miejscowości, które już taką kartę wprowadziły oraz eksperci MPiPS. 

 

Zadaniem Zespołu będzie upowszechnianie Karty Dużych Rodzin m.in. przez przygotowanie informatora, zawierającego wykaz dobrych praktyk w zakresie wdrażania Karty Dużych Rodzin i rozpowszechnianie go w samorządach. Zespół będzie także monitorował wdrażanie Karty Dużych Rodzin na terenie kraju oraz rekomendował inne działania, podejmowane  na rzecz wspierania rodzin wielodzietnych.

 

*   *   *

 

Karta Dużych Rodzin to zbiór przywilejów dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci pozostających na utrzymaniu rodziców. Co istotne, do jej uzyskania nie jest wymagane kryterium dochodowości.

 

Karta może upoważniać do zniżek np. przy zakupie biletów na komunikację miejską, przy wejściu na miejską pływalnię lub inne obiekty sportowe, do kina lub teatru, a także do ulg w opłatach za przedszkole.

 

W Polsce ponad 50 samorządów już wprowadziło Kartę, a ich liczba stale rośnie. Karty funkcjonują zarówno w dużych miastach, jak Wrocław czy Gdańsk, jak i mniejszych gminach, np. w Żabiej Woli czy Zielonce.

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: