submenu
content

Adopcja drogą do rodzicielstwa

17-06-2013

MPiPS przygotowało poradnik pt.: „ADOPCJA drogą do rodzicielstwa”. Informator MPiPS przeprowadzi przyszłych rodziców przez cały proces decyzyjny oraz wyjaśni wszystkie kwestie natury formalnej oraz prawnej. Odpowie na podstawowe pytanie o warunki adopcji oraz o to, kto może się o nią ubiegać.

 

Wydawnictwo zawiera odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania po podjęciu decyzji o adopcji i rozpoczęciu procedury adopcyjnej. Dotyczą one zasad kwalifikacji kandydatów na rodziców, przebiegu sądowej procedury adopcyjnej, a także praw i obowiązków opiekunów.

 

W poradniku znalazły się również najnowsze informacje dla rodziców, uwzględniające zmiany prawne w zakresie urlopów dla rodziców. Rodziny z adoptowanymi dziećmi są również beneficjentami nowych uprawnień, w myśl których opiekunowie mogą, dzieląc się urlopem, opiekować się w jego trakcie dzieckiem nawet przez rok.

 

Jeden z rozdziałów poradnika poświęcono kwestii adopcji dziecka z innego kraju. Kontakty oraz uzyskanie dodatkowych informacji ułatwi wykaz ośrodków adopcyjnych w Polsce oraz aktów prawnych.

 

Pobierz broszurę w formacie .pdf

 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: