submenu
content

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

15-05-2014

Dziś obchodzimy 20. rocznicę Międzynarodowego Dnia Rodzin ustanowionego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz przekazuje życzenia dla rodzin.

 

Szanowni Państwo,

 

rodzina jest w naszym społeczeństwie najwyższym dobrem. Daje poczucie spełnienia, bezpieczeństwa i osobistego szczęścia. Jej pomyślność i dobrostan determinuje prawidłowe funkcjonowanie społeczeństwa, jego wewnętrzny ład i harmonijny rozwój.

 

Ostatnie lata spowodowały, że inaczej spoglądamy na rodzinę. Zwracając szczególną uwagę na niekorzystne zmiany demograficzne, podejmowane są działania, które mają czynić życie rodzinne bardziej przyjazne dla każdego z jej członków. Stąd szereg rozwiązań w kierunku zapewnienia równowagi między życiem zawodowym i prywatnym – większa elastyczność łączenia opieki nad dziećmi z pracą zawodową, dłuższe urlopy rodzicielskie, urlopy ojcowskie, rozwój instytucji zajmujących się opieką nad naszymi maluchami, a także prace nad wprowadzeniem w życie Karty Dużej Rodziny, czy aktywne działania na rzecz seniorów. Wszyscy są równie ważni – od najmłodszych poprzez pracujących rodziców po seniorów.

 

Jednak żadne rozwiązania prawne nie są w stanie regulować w rodzinie tego, co dla niej najważniejsze: uczuć i wzajemnych relacji. Żaden paragraf nie opisze i nie zagwarantuje miłości i rodzinnego ciepła. To ewenementy, które wymykają się ustawom i rozporządzeniom, nakazom i zakazom.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzę wszystkim polskim rodzinom jak najwięcej ciepła i serdecznych uczuć, wzajemnej bliskości, zrozumienia i tolerancji. Życzę dużo wspólnie spędzonego czasu i serdecznych uczuć, wzajemnej bliskości, zrozumienia i tolerancji. Życzę dużo wspólnie spędzonego czasu, który pozwala budować nierozerwalne i najcenniejsze z ludzkich więzi – więzi rodzinne.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Władysław Kosiniak-Kamysz

 

 

O polityce rodzinnej prowadzonej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej można przeczytać tutaj.

List do rodzin 2014 List do rodzin
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: