submenu
content

O osobach starszych w Seulu

07-09-2018

W dniach 5 i 6 września br. Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu wzięła udział w trzeciej Konferencji ASEM dotyczącej starzenia się i praw osób starszych, która została zorganizowana w Seulu przez Narodową Komisję Praw Człowieka Republiki Korei oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Korei.

 

ASEM (Asia-Europe Meeting) jest nieformalnym procesem dialogu i współpracy skupiającym 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, Norwegię, Szwajcarię, 21 krajów Azji oraz Sekretariat ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej). Celem konferencji jest wzmocnienie współpracy pomiędzy państwami ASEM w zakresie praw osób starszych, omówienie globalnych trendów w tym zakresie oraz roli Globalnego Centrum ASEM ds. Starzenia.

W konferencji poruszona została tematyka przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na wiek oraz zrównoważonych rozwiązań dla osób starszych. W konferencji w Seulu wzięli udział przedstawiciele państw członkowskich ASEM, ONZ, organizacji pozarządowych oraz ekspertów.

 

Minister była gościem panelu pod tytułem „Środki wzmocnienia opieki długoterminowej i paliatywnej”, gdzie omówiła temat „Opieka długoterminowa nad osobami starszymi w Polsce”.

 

W swojej prezentacji Minister podkreśliła, iż opieka długoterminowa w Polsce realizowana   jest   zarówno   w   systemie   ochrony   zdrowia,   jak   i  pomocy społecznej, odniosła się także do działań podejmowanych w tym zakresie przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia. Pani Minister zaakcentowała, iż w Polsce podejmowane są działania mające na celu kompleksowe wsparcie osób starszych.

 

Pliki do pobrania

opieka nad osobami starszymi.pdf
Prezentacja  (1.2 MB)
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: