submenu
content

Spotkanie z Ambasadorem Danii w Polsce

03-10-2018
Minister Elżbieta Rafalska oraz Minister Stanisław Szwed spotkali się z Ambasadorem Danii w Polsce – Panem Ole Egberd Mikkelsenem. Spotkanie poświęcone było dyskusji na temat obecności w Polsce firm duńskich, zatrudniających polskich pracowników, w tym sytuacji w Jysk Polska Sp. z o.o. w kontekście ochrony działaczy związkowych przed zwolnieniem i dyskryminacją. 
 
Minister Rafalska zwróciła uwagę na konieczność przestrzegania przez duńskich pracodawców analogicznych standardów, jakie obowiązują w ich kraju. – Nie chcemy, aby jednostkowa sprawa rzutowała negatywnie na obecność firm z innych krajów w Polsce – powiedziała. – Należy stawiać na dialog i starać się rozwiązywać konflikty w każdy dostępny sposób. 
 
W sprawie przestrzegania przepisów ustawy o związkach zawodowych w Jysk Polska Sp z o.o. interweniował m.in. u Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność”. – Sprawa przestrzegania przepisów, w szczególności dotyczących szczególnej ochrony działaczy związkowych, powinna być priorytetem każdego pracodawcy, nie tylko polskiego – stwierdził Minister Szwed. 
 
Ambasador Mikkelsen zapowiedział dalsze rozmowy w tej sprawie z odpowiednimi podmiotami. 
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: