submenu
content

Schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi

30-03-2018

Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o pomocy społecznej, która wprowadza nowy typ placówki: schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi.

więcej

Konkurs w ramach Działania 2.5 PO WER - Skuteczna Pomoc Społeczna

26-03-2018

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ogłosił konkurs na realizację projektów w ramach II Osi priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji PO WER - Działanie 2.5 Skuteczna Pomoc Społeczna.

 

więcej

Za życiem: środki na mieszkania chronione

21-03-2018

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dokonał podziału środków na utworzenie nowych mieszkań chronionych, o których mowa w działaniu 4.7 Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Na cel zostanie przeznaczona ogółem kwota 11 797 425 zł.

więcej

Wsparcie osób z zaburzeniami psychicznymi

09-03-2018

Ministerstwo Rodziny rozstrzygnęło konkurs ofert na finansowe wsparcie projektów realizowanych w ramach programu „Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi” w 2018 roku.

więcej

Powstaną schroniska dla bezdomnych z usługami opiekuńczymi

09-03-2018

Wprowadzenie schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi jako dodatkowego typu placówki, możliwość przyznania schronienia osobie bezdomnej oczekującej na umieszczenie  w domu pomocy społecznej czy rezygnacja z wymogu zawarcia kontraktu socjalnego – to najważniejsze rozwiązania, które przewiduje przyjęta przez Senat jednogłośnie i bez poprawek nowelizacja ustawy o pomocy społecznej.

więcej

Dodatkowe konkursy na przeciwdziałanie wykluczeniu

02-03-2018

Ponad 1 mln 288 tys. złotych – to łączna pula dofinansowania, o które podmioty działające na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu mogą ubiegać się w uzupełniających trzech konkursach ogłoszonych w ramach programu „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020”.

więcej

Wybór jednostki współpracującej z Centralną Komisją Egzaminacyjną

28-02-2018

Informacja dotycząca wyboru jednostki organizacyjnej, współpracującej z Centralną Komisją Egzaminacyjną do spraw stopni specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych w zakresie organizacji egzaminów na II stopień specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny.

 

więcej

Nabór uzupełniający do Rady Zatrudnienia Socjalnego

27-02-2018

Na podstawie § 4  Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 maja 2016 r. w sprawie Rady Zatrudnienia Socjalnego, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór uzupełniający do Rady Zatrudnienia Socjalnego.

 

więcej

Pomagajmy innym!

25-02-2018

W ostatnich dniach w całej Polsce utrzymują się niskie temperatury. Silny mróz wystąpi w najbliższych dniach w większości województw. Zwracajmy uwagę na innych. Nasza pomoc może uratować życie.

więcej

Środowiskowe Domy Samopomocy potrzebne w każdym powiecie

12-02-2018

„Inwestycja w Środowiskowe Domy Samopomocy to jeden z najlepszych sposobów wydatkowania pieniędzy publicznych” - mówiła Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej podczas otwarcia placówki w Strzelcach Krajeńskich w województwie lubuskim.

więcej
1  ««««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  »»»»  61
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: