submenu
content

Pomoc dla rodziny Pauliny Ozgi

01-04-2010

Pamiętamy, że 16 marca 2010r. w czasie pełnienia obowiązków kuratora zginęła tragicznie Paulina Ozga – pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostomłotach, kurator społeczny. Smutna wiadomość o śmierci Pauliny głęboko poruszyła środowisko kuratorów, pracowników socjalnych i pracowników pomocy społecznej w całej Polsce. W ramach ogólnopolskiej akcji kuratorzy sądowi i społeczni rozpoczęli zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłej, na wskazany numer konta.

więcej

Spotkanie Sekretarza Stanu Jarosława Dudy z Rodziną tragicznie zmarłej pracownicy socjalnej

24-03-2010

Sekretarz Stanu w MPiPS Jarosław Duda spotkał się z Rodziną tragicznie zmarłej Pauliny Ozgi – pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostomłotach i kuratora społecznego.

więcej

Zmiany w zasadach programu „Powrót osób bezdomnych do społeczności - II”, oraz w zasadach konkursu ofert w ramach programu „Powrót osób bezdomnych do społeczności - II”

05-03-2010

W 2006 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej zatwierdził Program „Powrót osób bezdomnych do społeczności”, którego formułą wykonawczą były dwa tory realizacyjne, a mianowicie: TOR Nr 1. Regionalny, oraz TOR Nr 2. Centralny. Wobec niejasności prawno-finansowych związanych z formą przekazywania Wojewodom środków finansowych w ramach Toru Nr 1 w 2010 roku wprowadzono korektę programu „Powrót osób bezdomnych do społeczności”. Dla rozróżnienia nowej formuły realizacyjnej od dotychczas stosowanej zmieniono nazwę programu na „Powrót osób bezdomnych do społeczności - II” - Edycja 2010.
 
 
więcej

Konkurs „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”

09-02-2010

Minister Pracy i Polityki Społecznej informuje, że w roku 2010 udzieli dotacji celowych na finansowe wsparcie projektów z zakresu organizacji i funkcjonowania oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Na realizację tego zadania przeznaczono kwotę 3.000.000 zł. Nieprzekraczalny termin składania wypełnionych formularzy ofert wraz z wymaganą dokumentacją upływa 15 marca 2010 r.

więcej

Program "Świetlica, Praca i Staż - socjoterapia w środowisku gminnym"

09-02-2010

Harmonogram Programu "Świetlica, Praca i Staż - socjoterapia w środowisku gminnym" na 2010, przewiduje realizację konkursu: "Samorząd gminy dzieciom - nowe świetlice i kluby"

więcej

Konkursy na rok 2010 w ramach Programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu

08-02-2010

Harmonogram Programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu na 2010, przewiduje, że w ramach tego programu realizowane będą trzy projekty, pn.:
1. „Gminne programy aktywizacji społeczno-zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego”,
2. „Podmiot zatrudnienia socjalnego partnerem Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w realizacji kontraktów socjalnych”,
3. "Regionalne Targi Aktywnych Form Pomocy".

więcej

Nabór kadry do projektów systemowych

02-02-2010

Trwa nabór kadry  do projektów systemowych prowadzonych przez Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Departamentami inicjującymi dla tych projektów są; Departament Pomocy i Integracji Społecznej – projekt 1.18 „ Tworzenie i rozwijanie usług pomocy i integracji społecznej i Departament Pożytku Publicznego – projekt 1.19 „Zintegrowany system wsparcia ekonomii społecznej.

więcej

Zasady ubiegania się o Logo Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010

30-12-2009

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej udzieli Logo Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym przedsięwzięciom o tematyce ściśle związanej z działaniem mającym na celu walkę z ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym. W tym celu organizator powinien uzasadnić związek planowanego przedsięwzięcia z zakresem działań w ramach obchodów Europejskiego Roku 2010.

więcej

Wyróżnienia Dobre Praktyki Aktywnych Form Pomocy – edycja 2009 r.

09-12-2009

Po raz trzeci MPiPS przyznało wyróżnienia w ramach Dobrych Praktyk Aktywnych Form Pomocy. Wyróżnienia przyznawane są za pomysłowość, nowe rozwiązania i skuteczność realizowanych lokalnych projektów w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

więcej
1  ««««  39  40  41  42  43  44  45  46  47  »»»»  61
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: