submenu
content

Apel Minister Rodziny o pomoc bezdomnym zimą

02-01-2016

Szanowni Państwo, 


w ostatnich dniach w całej Polsce występują niskie temperatury sięgające nawet kilkunastu stopni poniżej zera. To śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla osób bezdomnych. Zwracam się z apelem abyśmy nie pozostawali obojętni w tym trudnym czasie na los potrzebujących. Bądźmy czujni i sprawdzajmy, czy osoby spotkane na ulicy nie potrzebują naszej pomocy lub schronienia. To może uratować ich życie. 

 

Szczególnie apeluję do pracowników socjalnych oraz administracji samorządowej by docierać z informacją i pomocą do wszystkich, którzy potrzebują wsparcia.

 

Oczywiście pomóc może każdy. We wszystkich województwach działają centra zarządzania kryzysowego, które są zobowiązane do wskazywania miejsc lub zabierania osób potrzebujących pomocy do ogrzewalni noclegowni lub schroniska. Placówki te działają całodobowo.

 

Gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy możemy to zgłosić właściwym służbom. Zgłoszenia przyjmuje Policja, Straż Miejska oraz Pogotowie. Można też zadzwonić na numer 112 i poinformować o konieczności pomocy.

 

Wierzę, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i wrażliwości tej zimy uda się ocalić jak najwięcej osób przed utratą życia i zdrowia.

 

Elżbieta Rafalska

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Apel o pomoc bezdomnym Apel o pomoc bezdomnym...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: