submenu
content

Bezpieczny Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie

29-01-2016

Elżbieta Bojanowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, 25 stycznia 2016 r wzięła udział w otwarciu wyremontowanego budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie, którego wnętrza spłonęły w grudniu 2014 r. Powodem pożaru był atak agresji klienta Ośrodka, który oblał pracowników socjalnych łatwopalną substancją i podpalił. Czyn ten był tragiczny w skutkach - dwie kobiety poniosły śmierć na stanowisku pracy.

 

Siedziba Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej została gruntownie wyremontowana i przebudowana w taki sposób, by w pełni zapewnić pracownikom bezpieczeństwo. Odgrodzono strefę przyjmowania klientów, zamontowano bezpieczne przeszklenia, systemy alarmowe i monitorujące. W ośrodku przygotowano miejsce służące indywidualnym rozmowom z osobami zwracającymi się o pomoc.

 

Minister Bojanowska podziękowała władzom samorządowym za szybkie i skuteczne działania, za troskę o pracowników Ośrodka i za stworzenie warunków do bezpiecznego wykonywania obowiązków służbowych. Zwróciła się również do pracowników socjalnych, aby w dalszym ciągu byli wrażliwi na los najbardziej potrzebujących i w czasie niesienia pomocy wykazywali się profesjonalizmem. Jednocześnie życzyła, by mimo tych nieszczęśliwych zdarzeń mieli poczucie bezpieczeństwa.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Ośrodek Pomocy Społecznej w... Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie Ośrodek Pomocy Społecznej w...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: