submenu
content

Spotkanie z przedstawicielami powiatowych centrów pomocy rodzinie

14-10-2016
Elżbieta Rafalska, minister rodziny pracy i polityki społecznej spotkała się dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie z przedstawicielami powiatowych centrów pomocy rodzinie.
 
Minister podkreślała, że chce wiedzieć dokładnie, z jakimi problemami borykają się pracownicy socjalni w terenie, konsultować propozycje zmian z tymi, którzy będą je wcielać w życie. Na spotkaniu omówione zostały realizowane i planowane kierunki działań w polityce rodzinnej oraz w pieczy zastępczej, zagadnienia dotyczące funkcjonowania domów pomocy społecznej oraz środowiskowych domów samopomocy. Poruszono także temat superwizji pracy socjalnej oraz działania realizowane w obszarze wsparcia osób niepełnosprawnych.
 
 
Podczas konferencji prasowej w przewie obrad, minister rodziny nawiązała także do programu Rodzina 500 plus, w ramach którego z budżetu państwa od początku funkcjonowania programu wypłacono rodzinom już ponad 11 mld 300 mln zł.
- Te pieniądze zdecydowanie poprawiły sytuację polskich rodzin, ale wciąż pracujemy nad tym, żeby system udoskonalać – mówiła minister Rafalska.
 
Wojewoda Krzysztof Kozłowski podkreślił, że wojewodowie dostali zadanie powołania zespołów analitycznych, które będą sprawdzać, czy pieniądze w ramach programu są właściwie dysponowane. Dodał, że na 117 tys. wypłacanych w naszym województwie świadczeń, tylko w 343 przypadkach zostały one zamienione na pomoc rzeczową. - Pracownicy socjalni w razie wątpliwości szczegółowo weryfikują temat. Skala zamieniania świadczeń z finansowego na rzeczowy jest stosunkowo niewielka – ocenił wojewoda Kozłowski.
Fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Fot. Zachodniopomorski Urząd... Fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Fot. Zachodniopomorski Urząd... Fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Fot. Zachodniopomorski Urząd... Fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki Fot. Zachodniopomorski Urząd...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: