submenu
content

Mazurki z wiceminister Bojanowską

11-04-2017

Podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska spotkała się 11 kwietnia z dziećmi z Ośrodka Socjoterapeutycznego im. Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. Wizyta miała miejsce podczas warsztatów kulinarnych, realizowanych przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, współfinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowej Podprogram 2016.

 

Wiceminister Bojanowska wspólnie z dziećmi przygotowywała świąteczne potrawy.

 

Uczestnicy warsztatów korzystają na co dzień z Ośrodka Socjoterapeutycznego. W organizowanych zajęciach pozalekcyjnych dziennie bierze udział ok. 50 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Poza systematyczną pomocą edukacyjną, w którą włączone są spotkania z reedukatorkami, logopedą i psychologiem, podopieczni uczestniczą w zajęciach sportowych, plastycznych, tanecznych i komputerowych. Ponadto codziennie otrzymują na miejscu dwa posiłki, a także potrzebną odzież. Podejmowane są próby pomocy ich rodzicom, szczególnie tym niezaradnym życiowo.

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Caritas dystrybuuje żywność w ramach programu, jako jedna z jedna z czterech organizacji w Polsce. Beneficjenci programu korzystają także z działań towarzyszących, wzmacniających samodzielność i kompetencje w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Jedną z form takich działań są warsztaty kulinarne dla różnych grup pokoleniowych z udziałem ekspertów kulinarnych, kuchmistrzów, dietetyków, pokazujące różne możliwości przygotowania potraw i wykorzystania artykułów spożywczych. 

 

Mazurki z wiceminister Bojanowską Mazurki z wiceminister... Mazurki z wiceminister Bojanowską Mazurki z wiceminister... Mazurki z wiceminister Bojanowską Mazurki z wiceminister... Mazurki z wiceminister Bojanowską Mazurki z wiceminister...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: