submenu
content

Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS

08-05-2013

Spotkanie Matek I kwartału z ministrem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem odbyło się 8 maja 2013 r. W spotkaniu udział wzięli także wiceminister Radosław Mleczko i dyrektor Departamentu Prawa Pracy Anita Gwarek. Matki I kwartału podziękowały  Ministrowi i pracownikom Ministerstwa za wkład w zmianę ustawy dotyczącej długości urlopów rodzicielskich.

 

- Jesteśmy tutaj, żeby podziękować Panu Ministrowi w imieniu wszystkich rodziców I kwartału za wspólny dialog – mówiła jedna z matek podczas rozpoczęcia spotkania. Matki wręczyły własnoręczny drobny upominek Ministrowi, który jak same podkreśliły – upamiętnia historię ich spotkań z Ministrem.

 

Minister również nie krył wzruszenia. W imieniu swoim i premiera Donalda Tuska podziękował wszystkim rodzicom zaangażowanym w pracę nad nową ustawą.

 

- Udało się, Pan Premier podjął najlepszą decyzję jaką mógł. Bez Waszych rozmów nie byłoby na to szans. Odetchnąłem z ulgą. Nie ma lepszych orędowników niż Wy – rodzice i Wasze zaangażowanie w sprawy ważne dla Polski – powiedział  minister Kosiniak-Kamysz.

 

Minister wyraził wdzięczność za rzeczowe, racjonalne, a w szczególności merytoryczne rozmowy.

Płatny roczny urlop dla rodziców – to cel proponowanej nowelizacji Kodeksu pracy. Rozwiązanie to oznacza wywiązanie się premiera z obietnic złożonych w tzw. II expose.

W praktyce oznacza to wydłużenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego i możliwość skorzystania z nowego półrocznego urlopu rodzicielskiego. Przewidziano także możliwość podzielenia jednego i drugiego urlopu między matkę i ojca. Założono możliwość łączenia pracy na część etatu (nie więcej niż pół) z korzystaniem z tych urlopów. Płatny roczny urlop będzie dostępny dla wszystkich rodziców dzieci urodzonych w 2013 r.

 

Podczas spotkania ogłoszono termin pierwszego czytania projektu ustawy, które odbędzie się 14 maja br. w Sejmie. Wiceminister Radosław Mleczko wspomniał o uruchomieniu strony internetowej przeznaczonej dla rodziców. - Po przyjęciu ustawy na wszystkich zainteresowanych czekać będzie nowa strona internetowa przygotowana przez MPiPS zawierająca odpowiedzi dotyczące urlopu rodzicielskiego.

Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I... Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS/ fot. Jacek Szczepaniak Podziękowania Matek I...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: