submenu
content

Spółdzielnie socjalne po nowemu

25-08-2017

Ułatwienia w zakładaniu i funkcjonowaniu spółdzielni socjalnych, poszerzenie zakresu wsparcia dla tych podmiotów oraz doprecyzowanie celu ich działalności – to tylko niektóre zmiany, jakie zakłada projekt nowelizacji ustawy o spółdzielniach socjalnych.

 

więcej

Otwarcie Ośrodka Aktywizacji Zawodowej w Łodzi

17-05-2016

Wiceminister Krzysztof Michałkiewicz uczestniczył w uroczystym otwarciu Ośrodka Aktywizacji Zawodowej - Restauracji „Filharmonia Smaku” w Łodzi.

więcej

MPiPS z certyfikatem Obiekt bez barier

21-10-2015

Budynek Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie otrzymał certyfikat OBIEKT BEZ BARIER Fundacji Integracja. Resort pracy jest pierwszym ministerstwem, które otrzymało ten certyfikat.

więcej

Spotkanie z podopiecznymi ze Stowarzyszenia „Dobra Wola”

03-12-2014

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji gośćmi ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza byli przedstawiciele Stowarzyszenia „Dobra Wola” z Nowej Iwicznej. 

więcej

List z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

03-12-2014

3 grudnia obchodzimy ustanowiony w 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Jest to doskonała okazja, by rozejrzeć się wokół i zauważyć, że osoby niepełnosprawne są wśród nas. Nasze zabieganie i cywilizacyjny postęp często utrudniają nam dostrzeżenie tej oczywistej prawdy. Z drugiej jednak strony - co może wydawać się paradoksem - jest to dobry przejaw życia społecznego, gdyż osoby niepełnosprawne przestają być traktowane jak ktoś inny, odmienny.

więcej

Konkurs na II edycję Programów Rewitalizacji Społecznej – wyniki oceny merytorycznej naboru uzupełniającego

02-01-2014

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (CRZL) informuje, iż zakończono ocenę merytoryczną wniosków na realizację Programów Rewitalizacji Społecznej (w ramach projektu systemowego „Rewitalizacja Społeczna” realizowanego przez CRZL), które zostały złożone w odpowiedzi na konkurs nr CRZL/1.17/2/P/2013 w naborze uzupełniającym.

więcej

Załóż klub integracji społecznej – rusza pilotaż nowych rozwiązań w świadczeniu usług reintegracji

10-10-2013

Departament Pomocy i Integracji Społecznej MPiPS zaprasza do składania wniosków o przeprowadzenie pilotaży.

więcej

Rusza nabór wniosków na realizację II edycji Programów Rewitalizacji Społecznej

30-09-2013

Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich ogłasza nabór wniosków do przeprowadzenia konkursu na realizację II edycji Programów Rewitalizacji Społecznej projektu systemowego „Rewitalizacja Społeczna” Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich. Wnioski można składać do 15 października tego roku.

więcej

Utrwalanie dobrej marki ekonomii społecznej

24-06-2013

Już ponad milion złotych przeznaczono na pożyczki dla podmiotów ekonomii społecznej, w ramach projektu „Wsparcie inżynierii finansowej na rzecz rozwoju ekonomii społecznej”

więcej

Konkurs w ramach programu „Oparcie Społeczne dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi”

29-02-2012

Na realizację otwartego konkurs ofert na finansowe wsparcie realizacji projektów w ramach programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” w roku 2012 przeznaczona została kwota 3.000.000 zł. Oferty należy przesłać w terminie do dnia  30 marca 2012 r.

więcej
1  2  3  4  »»»»  
Zobacz archiwum
Wszystkie     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: