submenu
content

Przygotowania do „Rodzina 500 plus” w Gorzowie i Szczecinie

21-03-2016

Kierownictwo resortu rodziny przed startem programu „Rodzina 500 plus” sprawdza stan przygotowań we wszystkich województwach. Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła dziś Gorzów i Szczecin.

 

- Województwo lubuskie jest dobrze przygotowane do programu „Rodzina 500 plus” – powiedziała minister Elżbieta Rafalska po spotkaniu z gorzowskimi samorządowcami. W Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie  rozmawiała z pracownikami na temat stanu przygotowań do uruchomienia programu. Podziękowała też za ich zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie do wypłat świadczeń.

 

Kierownictwo resortu rodziny przed startem programu „Rodzina 500 plus” sprawdza stan przygotowań we wszystkich województwach. Spotkania regionalne rozpoczęły się w 14 marca w Opolu, Krakowie i Lublinie. Dziś minister Elżbiety Rafalska odwiedziła Gorzów i Szczecin.

 

Samorządy otrzymały pieniądze na wdrożenie programu, pracownicy zostali przeszkoleni z funkcjonowania ustawy i w zakresie posługiwania się internetowymi systemami do przyjmowania wniosków.

 

Wnioski można składać już od 1 kwietnia, osobiście lub online, korzystając z bankowości elektronicznej, platformy Emp@tia, PUE ZUS czy ePUAP.

 

- Program „Rodzina 500 plus” to nie tylko polepszenie sytuacji materialnej polskich rodzin, ale także poprawa sytuacji gospodarczej w regionach – oceniła oczekiwane efekty programu minister Rafalska. 

do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: