submenu
content

Już ponad 1,7 mln wniosków!

20-04-2016

Rodzice złożyli w gminach już ponad 1,29 mln wniosków o świadczenie wychowawcze. 410 tys. wniosków wpłynęło przez internet. Program „Rodzina 500 plus” ruszył 1 kwietnia br.

 

Program „Rodzina 500 plus” ruszył 1 kwietnia w całej Polsce. Wnioski można składać tradycyjnie w formie papierowej w gminie, wysłać pocztą lub przez internet korzystając z bankowości elektronicznej, systemu Emp@tia, platformy ePUAP oraz PUE ZUS.

 

Wnioski złożyło już 1,7 mln osób. W sumie uprawnionych do świadczenia jest 2,7 mln rodziców i opiekunów. Łącznie wsparciem objętych może zostać ok. 3,7 mln dzieci. W gminach złożono prawie 1,3 mln wniosków.

 

 

Jak wypełnić wniosek?

 

Wypełniając wniosek pamiętajmy o wpisaniu wszystkich dzieci (do 25. roku życia, które mieszkają z nami i są na naszym utrzymaniu) oraz współmałżonka. Podajmy także pełne i poprawne numery PESEL wszystkich członków rodziny. Jeśli zauważymy, że we wniosku popełniliśmy błąd lub podaliśmy niepełne dane to możemy wysłać poprawiony wniosek raz jeszcze. Wtedy gmina rozpatrzy tylko ten drugi.

 

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze złożymy w ciągu trzech miesięcy (do 1 lipca 2016 r. włącznie) to pieniądze otrzymamy z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

 

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Już ponad 1,7 mln wniosków! Już ponad 1,7 mln wniosków!
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: