submenu
content

Podsumowanie akcji bus 500 plus

01-07-2016
W ciągu trzech miesięcy trwania akcji pracownicy urzędów wojewódzkich odwiedzili wszystkie gminy, przejechali ponad 205 tys. km i udzielili ponad 30 tys. porad.
 
Bus 500 plus to specjalna akcja promocyjno-informacyjna Urzędów Wojewódzkich, która rozpoczęła się w dniu startu programu „Rodzina 500 plus” czyli 1 kwietnia i trwała do końca czerwca br. W tym czasie specjalne oznakowane samochody odwiedziły każdy region w Polsce.
 
Podczas wizyt mieszkańcy mogli uzyskać informacje na temat programu, a także pomoc w wypełnieniu wniosku. Dodatkowo  zainteresowani otrzymywali ulotki informacyjne, a na najmłodszych czekały miłe niespodzianki.
 
W sumie w trakcie trwania akcji prawie 6 tys. osobom udzielono pomocy w wypełnieniu wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego i przekazano ponad 138 tys. pisemnych instrukcji jego wypełnienia. Odbyto także ponad 6,2 tys. godzin spotkań z osobami zainteresowanymi programem Rodzina 500 plus.
 
 
Program „Rodzina 500 plus” to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także dla pierwszego lub jedynego dziecka przy spełnieniu kryterium 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.
 
Wniosek można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze natomiast za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej. 
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: