submenu
content

Poznań otwiera cykl spotkań w województwach

16-02-2017

Wszyscy wiceministrowie, całe kierownictwo resortu, ja również, od dziś rozpoczynamy konsultacje w regionach. Będziemy rozmawiać z przedstawicielami samorządów i organizacji pozarządowych, ekspertami w regionie i innymi zainteresowanymi stronami. Odwiedzimy każde województwo – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

Spotkania zostaną poświęcone m.in. przeglądowi funkcjonowania rządowego programu „Rodzina 500 plus” i wnioskom z niego płynącym. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 lutego w Urzedzie wojewódzkim w Poznaniu.

 

W Wielkopolsce w ramach programu świadczenie trafiło do rodzin ponad 1,7 mld zł. Łącznie świadczeniem objętych jest tu 386 tys. dzieci.

 

- Wprowadzony w kwietniu ub. roku program „Rodzina 500 plus” działa bez zastrzeżeń i jest stale monitorowany - zarówno przez ministerstwo, jak i na poziomie wojewódzkim – mówiła minister Rafalska. – Jednak to samorządy będą wiedziały, czy w ich sklepach nastąpiło ożywienie, bo był przypływ dodatkowej gotówki do kieszeni rodzin, czy się rzeczywiście dokonał odpływ z rynku pracy i ilu osób to dotyczy – dodała minister.

 

Zdaniem minister Elżbiety Rafalskiej program spełnia swoje zadania, a przypadki zamiany świadczenia pieniężnego na inne jego formy są marginalne. Jak zaznaczyła, na 2,7 mln rodzin pobierających świadczenie, takich zamian w skali kraju jest ok. 1005.

 

Kolejnym tematem rozmów w województwach będzie pomoc społeczna, szczególnie w zakresie rozwoju dobrej jakości usług społecznych oraz działający od tego roku program „Za życiem“.

 

Spotkania będą się także koncentrować wokół polityki senioralnej i realizowanego w tym obszarze programu MRPiPS Senior+“ oraz kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior“.

 

Na zakończenie wizyty w Wielkopolsce minister Elżbieta Rafalska odwiedziła Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnkowie.

 

-> Przejdź do informacji z kalendarzem spotkań

Minister Elżbieta Rafalska w Poznaniu/Fot.WUW Minister Elżbieta Rafalska w... Minister Elżbieta Rafalska w Poznaniu/Fot.WUW Minister Elżbieta Rafalska w... Minister Elżbieta Rafalska w Poznaniu/Fot.WUW Minister Elżbieta Rafalska w... Minister Elżbieta Rafalska w Poznaniu/Fot.WUW Minister Elżbieta Rafalska w... Minister Elżbieta Rafalska w Poznaniu/Fot.WUW Minister Elżbieta Rafalska w... Minister Elżbieta Rafalska w Poznaniu/Fot.WUW Minister Elżbieta Rafalska w...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: