submenu
content

Składanie wniosków o 500+ spokojnie i bez zakłóceń

04-08-2017

Już 130 tys. rodzin złożyło wnioski o świadczenie 500+. Przyjmowanie wniosków przebiega spokojnie – powiedziała w Olsztynie minister Elżbieta Rafalska.

 

Składanie wniosków o wsparcie 500+ na nowy okres świadczeniowy rozpoczęło się o miesiąc wcześniej niż wynikało to z wcześniejszych przepisów, bo już 1 sierpnia. Dzięki tej zmianie – wprowadzonej z myślą o wygodzie rodzin – został ujednolicony termin składania wniosków o różne formy wsparcia.

 

Polacy chętnie korzystają z tego udogodnienia. O wsparcie ubiegają się najczęściej drogą elektroniczną.

 

 

 

- "Według stanu na godz. 8.45 zostało złożonych 124 tys. 170 wniosków. To suma wszystkich wniosków, które wpłynęły poprzez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i portal Emp@tia. Do tego czasu liczba wniosków na pewno przekroczyła już 130 tys.” ­– powiedziała w Olsztynie minister Elżbieta Rafalska.

Co ważne, składanie wniosków o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy przebiega bez zakłóceń.

 

- "Nie mamy zgłoszeń o problemach na poziomie systemów wykorzystywanych w gminach. Wręcz przeciwnie – na bieżąco otrzymujemy informacje, że przyjmowanie wniosków przebiega bardzo spokojnie. Nie ma oblężenia ośrodków pomocy społecznej czy punktów przyjmowania wniosków" – dodała szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

O przebiegu procesu składania wniosków w województwie warmińsko-mazurskim mówił wojewoda Artur Chojecki. Poinformował, że do 3 sierpnia na terenie całego województwa złożonych zostało blisko 7 tysięcy wniosków. Najwięcej w Olsztynie (1558 wniosków) i Elblągu (675 wniosków). Wojewoda potwierdził również, że podobnie jak ma to miejsce w całym kraju, również na Warmii i Mazurach większość dokumentów wpłynęła drogą elektroniczną (62%). Przyznał, że jest to sposób coraz chętniej wybierany przez obywateli.

 

- "Teraz jest okres wakacyjny, czas urlopów i wyjazdów, myślę że również z tego powodu część rodzin zdecydowała się na złożenie wniosku elektronicznie, bo nie wymaga to bezpośredniej obecności w punkcie obsługi. Można spokojnie odpoczywać, a w międzyczasie zadbać o to, aby procedura związana z przyznaniem świadczenia została uruchomiona" - podkreślił wojewoda warmińsko-mazurski.

 

Ujednolicenie terminów składania wniosków o różne formy wsparcia oznacza dla rodzin z jednej strony dużą wygodę i oszczędność czasu, a z drugiej – gwarancję ciągłości wypłaty świadczenia bez konieczności oczekiwania na wyrównanie. 

Spotkanie nt. 500+ w Olsztynie Spotkanie nt. 500+ w... Spotkanie nt. 500+ w Olsztynie Spotkanie nt. 500+ w...
do góry Ostatnia modyfikacja: 30-11-2020
Ideo Realizacja: 
CMS Edito  Powered by: 
Hostlab  Hosted by: